15Nisan

Suya Düşen Telefonu Nasıl Kurtarırız ?


Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Suya Düşen Telefonu Nasıl Kurtarırız ?

Bilginiz yoksa size ufak bir bilgi vereyim öncelikle. Suya düşen telefonlar garanti kapsamına girmez. Bu yüzden cep telefonunuzu kurtmak size düşüyor. Bu gibi durumlarda yani cep telefonu suya düşünce cep telefonunu kurtarmanın bir çok pratik yolu var.

TATLI SUYA DÜŞERSE: İlk olarak cihazın pilini çıkarın… Kısa devre yapmasını önleyin… Daha sonra SIM kartı yuvadan çıkarın. Cep telefonunuzu kaybetseniz dahi SIM kartlar çalışmaya devam ediyor. Pil ve SIM kartı çıkardıktan sonra cihazı kuru bir bezle hızlı bir şekilde kurulayın…


Sponsorlu Bağlantılar

ELEKTRİK SÜPERGESİ: Cihaz içindeki nem doğal bir şekilde buharlaştığı taktirde telefonun kurtulma ihtimali daha fazla… Bunu yapmanın en iyi yolu ise bir elektrik süpürgesi ile içine, ortamdaki havanın üflenmesi ya da çekiş özelliği olan bir elektrik süpürgesi ile içerideki havanın dışarı çıkarılması.

PİRİNÇ KAVANOZU: Kurulandığı halde içinde hala nem olan cep telefonlarını tamamen kurutmanın en iyi yolu ise pirinç taneleri ile dolu bir kavanozun ortasına koyup ağzını kapatmak ve en az bir gün bekletmek. Pirinç taneleri ortamdaki nemi hızla emebiliyor.

TUVALETE DÜŞERSE: Cihazlar ”tuvalete düşürülmediği sürece” alkolle temizlenmemesi gerekiyor. Solvent içerikli olan alkol, cihaz içindeki plastik bağlantıları eritebiliyor. Bunun yerine hırdavatçılardan temin edebilen ”Denature” alkol kullanılabilir.

DENİZE DÜŞERSE: Telefonunu denize düşürenlerin, cihazı sudan çıkarıp bu sefer tatlı suya bırakmaları daha sonra oradan da çıkarıp kurulamaları gerekiyor. Çünkü tuzlu su barındırdığı kristallerden dolayı cihazın bazı parçalarına zarar verebiliyor.

YAPILMAMASI GEREKENLER: Kurutma işlemi için asla saç kurutma makinesini kullanmayın. Saç kurutma makinesi, ‘soğuk üfleme’ modunda dahi ortamdaki havadan daha sıcak bir havayı makinenin içerisine üflediği için entegre ve lehimlere zarar verebiliyor. Bunun sonucunda cihaza pil takıldığı an telefon kısa devre yapabiliyor.


Sponsorlu Bağlantılar

Son Aramalar:

telefon suya dusunce ne yapmali (210),telefon suya düşünce ne yapılır (84),telefon suya dusunce ne yapilmali (55),telefon suya dusunce yapilmasi gerekenler (53),telefon suya düştüğünde yapılması gerekenler (23),telefon tuvalete düşünce ne yapmalı (16),cep telefonu suya düşünce ne yapmalı (15),telefon suya düşerse ne olur (10),Telefon suya düşünce ne yapmalıyız (10),su dusen selal (1),
 Yazının Etiketleri  
  1. Yorum yapılmammış.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın