DOLAR: 4.08 TL
EURO: 4.98 TL

ÖSYM Görevli İşlemleri Sistemi Devrede http://gis.osym.gov.tr

7 yıl önce

ÖSYM Görevli İşlemleri Sistemi Devrede http://

ÖSYM Görevli İşlemleri Sistemi

Ösym‘nin sınav görevlileri de dahil olmak üzere tüm görevlileri için Görevli İşemleri Sistemi gis.osym.gov.tr ‘yi devreye aldı. Bu site üzerinden görevliler görev almak istedikleri okulu tıpkı üniversite tercihi yapan bir öğrenci gibi tercih ediyorlar. 10 Adet okul tercihi yapıldığını görmüştüm okul için ama sanırım cekaraman.net şehirden şehire değişkenlik gösterebiliyordur.

Görevli İşlemleri Sistemi http://gis.osym.gov.tr

1. Başvuru Merkezi Görevlisi, T.C. Kimlik Numarasını bilmiyorsa http://tckimlik.nvi.gov.tr adresine girip kimlik bilgileri yardımıyla T.C. Kimlik Numarasına ulaşabilir.

2. Başvuru Merkezi Görevlisi,
şifresiniunuttuysahttp://portal.osym.gov.tr adresinde Şifre Hatırlatma işlemlerini takip etmeleri gerekmektedir.

4. Başvuru Merkezi Görevlisi, Aday Kayıt Sistemi uygulamasına giriş yapmak istediğinde “
Kullanıcı adı / şifresi kombinasyonu geçersizdir” mesajı alıyorsa, öncelikle T.C. Kimlik Numarasını doğru girip girmediğini kontrol etmelidir. T.C. Kimlik Numarası doğruysa şifresini tekrar yazarak sisteme giriş yapar. Hala aynı hata alınıyorsa şifre yanlış biliniyor olabilir. Bu durumda Başvuru Merkezi Görevlisinin 2. maddedeki yöntemi kullanarak yeni şifre alması gerekir.

5. Başvuru Merkezi Görevlisi daha önce
e-posta bilgisini sisteme kaydetmediyse veya http://portal.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girdikten sonra adının altında yer alan Hesap Bilgilerim’e tıklar. Açılan Hesap Bilgilerim ekranında E-Posta Gir komutuna tıklayarak açılan e-posta bilgisi alanlarına e-postasını girer. Güncelle komutuna tıkladığında e-posta bilgisi sisteme girilmiş olur.

6. Başvuru Merkezi Görevlisi daha önce sisteme girmiş olduğu
e-posta bilgisini değiştirmek istersehttp://portal.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girdikten sonra Adının altında yer alan Hesap Bilgilerim’e tıklar. Açılan Hesap Bilgilerim ekranında E-Posta Bilgisini Güncelle komutuna tıklayarak açılan e-posta bilgisi alanlarına yeni e-postasını girer. Güncelle komutuna tıkladığında yeni e-posta bilgisi sisteme kaydedilmiş olur.

7. Başvuru Merkezi Görevlisi, e-posta bilgisi onaylanmamışsa, yeni girilmişse ya da değiştirilmişse,
e-posta bilgisini onaylamak için http://portal.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girdikten sonra Adının altında yer alan Hesap Bilgilerim’e tıklar. Açılan Hesap Bilgilerim ekranında Doğrula komutuna tıklar. Başvuru Merkezi Görevlisine e-posta doğrulamasına ilişkin bir e-posta gönderilecektir. Gönderilen e-postadaki bağlantıya tıkladığında Başvuru Merkezi Görevlisinin e-postası doğrulanmış olacaktır.

8. Başvuru Merkezi Görevlisi,
şifresini değiştirmek istersehttp://portal.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girdikten sonra Adının altında yer alan Şifre Değiştir’e tıklar. Açılan Şifre Değiştirme ekranındaki alanlara kullanmakta olduğu şifresini, yeni almak istediği şifresini (doğrulama amaçlı olarak iki kere) girdikten sonra Şifremi Değiştir komutuna tıklar. Bu işlemden sonra Başvuru Merkezi Görevlisi ÖSYM Portal Sistemi’ne ve Aday Kayıt Sistemi’ne yeni şifresini kullanarak girecektir.

10. Başvuru Merkezi Yöneticisi yeni bir
Başvuru Merkezi Görevlisi eklemek isterse ÖSYM Portal sistemini kullanmalıdır.

11. Başvuru Merkezi Yöneticisi bir
Başvuru Merkezi Görevlisini çıkarmak isterse ÖSYM Portal sistemini kullanmalıdır.Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. A. Vahap YALÇINKAYA dedi ki:

  2011 NOLU SORUDAKİ HATA VE DÜZELTİLMİŞ HALİ
  Konu: 2011 YGS 34. SORU

  Aşağıdaki soru dilimizdeki duruluk ilkesine aykırıdır. Türkçede bir sözcüğü cümleden çıkardığımızda cümlede herhangi bir daralma veya bozulmaya neden olmuyorsa sözcüğün
  Kullanımı gereksizdir.
  Gereksiz sözcük kullanımı anlatım bozukluğuna neden olur. Aşağıdaki soruda A, C ve E şıkkı olmak üzere 3 cevap şıkkı vardır.

  34. Aşağıdaki cümlelerin hangisinde bir anlatım bozukluğu vardır?
  A) Diplomalarını alacak öğrenciler salona sırayla giriş yaptılar.
  BURADAKİ BOZUKLUK “giriş yaptılar “YENİNE “girdiler” OLMASI GEREKİR.
  CÜMLENİN DOĞRU HALİ: Diplomalarını alacak öğrenciler salona sırayla girdiler.

  B) Müjdeyi vermek için mutfağa, annesinin yanına,
  heyecanla koştu. (sorun yok)

  C) Konuşmasına başlamadan önce dinleyicilere
  şöyle bir baktı.
  —MEDEN, -MADAN ZARF-FİİL EKİ ZATEN CÜMLEYE ÖNCE ANLAMINI KATAR. BU NEDENLE önce SÖZCÜĞÜNÜN KULLANIMI GEREKSİZDİR. GEREKSİZ SÖZCÜK KULLANIMINDAN KAYNAKLANAN ANLATIM BOZUKLUĞU VARDIR.
  CÜMLENİN DOĞRU HALİ: Konuşmasına başlamadan dinleyicilere
  şöyle bir baktı.

  D) Eski öğrencilerin de katıldığı büyük bir toplantı
  düzenlediler. (sorun yok)

  E) Yarıyıl tatilinde yapılacak olan Amasra gezisi ertelendi.
  olan SÖZCÜĞÜ GEREKSİZDİR. BURADAKİ BOZUKLUĞUN SEBEBİ YARDIMCI FİİLİN GEREKSİZ KULLANIMI
  CÜMLENİN DOĞRU HALİ: Yarıyıl tatilinde yapılacak Amasra gezisi ertelendi.
  TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI ÖĞRETMENİ A. VAHAP YALÇINKAYA

 2. songül dedi ki:

  ygs 2011 sınavı iptal edilsin gençlerin hakkı yenmesin lütfen gençliğimzin önünü açalım

 3. DİLARA dedi ki:

  ASLINDA BUKADARINA ŞAŞIRMAMAK GEREKİR BURASI TÜRKİYE SKANDALLAR ÜLKESİ OKADAR İNSANIN ÇALIŞIP EMEK VERDİĞİ ŞEYLERİN BOŞA GİTMESİ ÇOK NORMAL ÇALIŞANDA BİR ÇALIŞMAYANDA BUNU ÇOK İYİ ANLADIM ARTIK PARASI OLAN OKUYOR İŞTE BU KADAR BASİT ÇALIŞANSA GİDENİN ARKASINDAN BAKA KALIYOR NE TRAJİ KOMİK HAKSIZLIKLAR ALMIŞ BAŞINI GİDİYOR KİMSE BUNA BİR DUR DEMİYOR BELLİ YANİ ÇOK DOLAPLAR ÇEVİRİLDİGİ HERKES ÇIKARI İÇİN ŞUAN BİRYERLERDE GÖZ YUMULUYO HERSEYE VERİLEN EMEKLER BOŞ BASİT İŞTE BUKADAR NET BİR AÇIKLAMA BİLE VERİLMİYOR BİZİM VERDİGİMİZ EMEKLER BU KADAR BASİTE İNDİRGENİYOR.VİCDANLI BİRİLERİ VARSA HALA BU İŞİ AYDINLATSIN HAKSIZLIK OLMASIN ARTIK YAPILMASIN….

 4. hanife ceylan dedi ki:

  össs sınavlarında hiç bir görev çıkmamaktadır.bunun sebebini merak ediyorum. bazılarına 4 bazılarına 2 bize ise hiç çıkmamıştır. bu durumun düzeltilmesini saygıyla arz ediyorum.

  hayrettin duran lisesi öğretmeni

 5. Engin Dil dedi ki:

  Benim Görev yaptığım okulumda 7 yıllık kadrolu öğretmenim.Bana hiç bir sınavda görev çıkmazken Ücretli arkadaşıma 5 lys nin 5 sınavıda da görev çıktı. Bu nasıl iştir Bilgisi olan var mı arkadaşlar…Görev tayinleri nasıl yapılıyor.

 6. mehmet Öztürk dedi ki:

  30 yıllık öğretmenim. LYS sınavlarında görev çıkmadı. Fakat meslekte yeni olan arkadaşlara 4er,5er görev verildi. Bugörevlerin yarısı yedek olarak görevenlendirilmiş. ÖSYM merkezini aradığımda, size LGSde görev verdiğimiz için LYSde görev görev vermedik gibi saçma bir cevap verdiler. Bunun üzerine merkeze dilekçe mahiyetinde bir faks gönderdim.Malesef şu ana kadar cevap verme tenezülünde bulunmadılar.YGS bir oturumluk oysa LYS 5 oturumluk sınav yapıyor,herhalde buda ÖSYM’nin yeni adaleti olsa gerek. Bu mantıkla görev dağılımı yaparlarsa 2012’deki YGS sınavına nasıl görevli bulacaklar. Çünkü YGS’de görev alanlar enayi durumuna düşmüşlerdir. Basit bir görev dağılımı yapamayan bir merkez 2 milyona yakın bir sınavı nasıl sağlıklı yapar? Takdirlerinize bırakıyorum. Görevlerin adaletli bir şekilde dağıtılmasını bekliyorum. Bu konuda ÖSYEM yetkililerinden bir açıklama bekliyoruz.

 7. neşe dedi ki:

  sınav ücretimi yatırdım fakat başvurumu yapamadım ya lütfen bi şans daha verin süre uzatılsın….benim gibi bürsürü insan var sınav ücretini yatırdığı halde başvuru yapamayan…deprem bölgesindeyiz insaf yani biz şu an herşeyi dörtdörtlük yapamıyoruz emeklerimizi boşa çıkarmayın….

 8. Fatma dedi ki:

  Şifremi unuttum tekrar istedim..yeniden girişte eski ve yeni şifreyi yazıyorum eski şifre hatalı çıkıyor..Bu konuda sistemden eski şifrelerimi sıfırlayıp yeniden şifreyi nasıl alabilirim?

 9. Celal Karaman dedi ki:

  ÖSYM Bürolarına gidip işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer bu işlemi gerçekleştirdiyseniz eski şifreniz kısmına yeni aldığınız şifreyi yeni şifreniz kısmına da şifrenizin ne olmasını istiyorsanız onu girmeniz yeterlidir.

 10. hicran dedi ki:

  7 nisan 2013 de yds sınav görevim vardı. biraz önce kontrol amaçlı bakmak istedim. görevim yok görünüyor. nden görev benden alınmış merak tim…

 11. Kivanc Sezgin. dedi ki:

  @mehmet Öztürk
  siz de açık lise sınavlarına giriyorsunuz. biz üniversite hocaları olarak buna ses çıkarıyor muyuz? Biz de onlara başvuramıyoruz ama siz ösymye başvurabiliyorsunuz. o meslekte yeni dediğiniz arkadaşlar genelde üniversitedeki araştırma görevlileri için kullanılıyor. Ama unutulmamalıdır ki bu iş tecrübeye bakmıyor. ben gidip herhangi bir lisede herhngi bir branşta ders verebilirim, en kötü biraz hazırlanmam gerekir. Ama gelsin bakalım o 30 yıllık hocalar üniversitede bir ders vermeye kalksın, nasıl rezil olunuyor biz de izleyelim. İmza: İstanbul Teknik Üniversitesinden bir hoca.

Yorum Yaz


Yukarı Çık