DOLAR: 4.65 TL
EURO: 5.42 TL

En Yüksek Faizi Veren Bankalar Hangileri

6 yıl önce

En Yüksek Faizi Veren Bankalar Hangileri

Faiz işlemi paranın vadeli hesapta kalması ve bankanın bu parayı işletmesi karşısında para sahibine belli bir oranda kar payı vermesine deniliyor özetle. Faiz bankadan bankaya değişen oranlara sahip oluyor. Kimi bankalar vade süresine göre yüzde 1 – 2 arası faiz verirken kimi bankalar 0-1 arası faiz veriyorlar. Sizler için araştırdığımız En yüksek faizi veren bankalar konumuzun devamında bulunan ın listelerini ve hangi faiz oranlarını neye göre verdiklerini inceleyebilirsiniz. celkaraman.com En Yüksek Faizi Veren Bankaların listesine ulaşmak için yazının devamına bakınız ;

Finansbank, yüksek faiz ile müşterilerini kendisine çekmeyi hedefliyor.Tanışma faizi olarak Finansbank kendisi ile hiç işlemi olmayan müşterilerine bir defaya mahsus 32 gün için yüzde 10.90 faiz verirken 92 gün içinse yüzde 11.25 faiz uyguluyor.
Ancak parasının vadesi dolan kişi, bir sonraki aynı dönemler için sırasıyla yüzde 9.92 ve yüzde 10.15 faiz alabiliyor. Yani yaklaşık bir puan faiz kaybı yaşıyor.Tabi ki burada ilk işin kaymağını yiyorsunuz.Daha sonra ki kayıpta biraz sıkıntı müşteriler için.

Diğer bir banka ise TEB.Banka bugüne kadar hiç çalışmadığı veya 2011 yılında TEB’den mevduat hesabı açtırmamış olanlar için geçen ay özel faiz vermeye başladı. TEB, bu koşulları sağlayan ve maksimum 50 bin TL’si olanlara 32-39 gün arası vade için yüzde 9.70, 93 gün vade içinse yüzde 10.40 faiz verdi. Banka, haziran ayı sonunda sona eren kampanyanın ardındansa 32-39 güne yüzde 9.25, 93 güne yüzde 9.75 faiz uygulamaya başladı. TEB, bu kapsamda dolar hesabı açtıranlara ise 1-3 ay için yüzde 3.15 faiz uyguluyor.Kendi müşterisi olanlara ise yüksek faiz veren TEB , yüksek mevduatları olan müşteri için faiz oranlarını % 10.5′e kadar çıkarabiliyor.

HSBC ise HSBC, 50 bin TL’si olan, daha önce bankaya hesap açtırmamış müşterilerine 32 gün vadeli mevduatları için yüzde 10.75, üç ay için yüzde 9.75 faiz veriyor. Ancak para miktarı 25 bin TL’ye düştüğünde faiz oranı 41 gün için yüzde 8.75’e, 92 gün içinse yüzde 9’a kadar geriliyor. Banka yine “tanışma faizi” kapsamında 41 günlük dolar ve euro hesabına yüzde 2.75 faiz uyguluyor. 75 bin TL üzerinde nakit yatıranları ise Premier müşteri kapsamına alıp daha özel hizmet ve oranlar verebiliyor.
Muhtemelen Premier müşteri olanlara daha farklı hizmet vermektedir.Neler olabilir sorusu , muhtemelen özel danışman , özel faiz oranı bir ihtimal olabilir.Onun dışında banka kendi zararına yüksek vadeli müşterisi için çok risk almaz.Sonuçta yüksek faiz verip , müşterisin elinde tutsa da müşteri parayı bir anda akıllılık edip geri çekebilir.

Denizbank şu sıralar kamuoyuna Hoşgeldin faizi ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.Hoşgeldin faizi kapsamında bankada ilk kez mevduat hesabı açtıranlara özel oran veren DenizBank, 50 bin TL’ye bir ay için yüzde 9.90 faiz verirken üç ay vadeli hesaplara ise yüzde 10.25 faiz uyguluyor. Ancak vadeler dolduğunda ikinci kez bağlamak isteyenlere bir ay vadeli maksimum yüzde 9, 92 gün vadelere ise yüzde 9.15 faiz veriyor.
Döviz hesaplarına da “hoş geldin faizi” veren banka, bir ay ve üç ay vadeli dolar hesapları için yüzde 4 faiz uyguluyor. Buna karşın ikinci kez parasını Denizbank’ta değerlendiren bir kişi parasını bir ay için yüzde 3.65, üç ay içinse yüzde 3.90’a bağlayabiliyor.
Denizbank’tan avantajlı bir kredi kullanmak isterseniz 444 0 800′den hızlı bir şekilde bilgi alabilir veya en yakın şubeden size özel avantajlı kredileri kullanabilirsiniz.

Kaynak : http://ulenn.com/en-yuksek-faiz-veren-bankalar/Bir önceki yazımız olan 2011 Renkli Gece Elbiseleri başlıklı makalemizde 2011 gece elbise modelleri, 2011 gece elbiseleri ve 2011 gece kıyafetleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. kamil göksu dedi ki:

  selam benim 10000 tlm var bunu finans banka yatırsam bana 1yda 1000 tl mi verecek onumu anlamalıyım

 2. admin dedi ki:

  Hiç bir banka o şekilde faiz vermez. Onlar yıllıktır muhtemelen.

 3. omer dedi ki:

  selam benim 263000 tlm var ne kadar faiz gelirisi var

 4. hüseyingüneç dedi ki:

  ikimilyar.param.olsa.nekadar.fayiz.alırım

 5. yakup yıldırım dedi ki:

  benim 20 000 liram var bana ayda nekadar fayiz verecekler ..teşekürler

 6. Burak korkmaz dedi ki:

  Ne tembel bir milletiz . Arkadasim orn. Yuzde 11 faiz icin parani 0.11 ile carp. Sonrada 12 ye bol 1 ayda alacagin faiz budur kabaca.

  Internette 30 saniyede bulunabilecek bi bilgiyi burda sormaniz cok enteresan

 7. nurullah dedi ki:

  @kamil göksu
  benim sekizmilyarim var ayda kacpara alirim

Yorum Yaz


Yukarı Çık