DOLAR: 4.77 TL
EURO: 5.51 TL

Bilderberg nedir ? Türk Bilderberg Toplantısı

7 yıl önce

? Türk Bilderberg Toplantısı

Bilderberg nedir  Türk Bilderberg Toplantısı

Dünyayı yönetecen bu gizli örgütün toplantısına katılan türk isimlerini de yazının sonunda bulabilirsiniz.

Tek devlet zihniyeti taşıyan bu siyonist düşüncenin kuruluşu 1921 yılında gerçekleştirilmiştir.

1921’de kurulan CFR’nin temel kürselleşme planları daha kurulduğu günden beri biliniyordu.

CFR ABD içinde kontrolü 2. dünya savaşı sırasındaki askeri yönetimle ve FBI isimli örgütü kurarak sağladı. O dönemlerde Amerikan Derin Devletinin iskeletini teşkil eden CFR tek jandarmalı kapitalizmi Avrupa’ya da yaymak zorundaydı.

Eski CFR başkanı ve Rockefeller’in Chase Manhatten Bankası başkanı olan (Koç Holding de bu bankanın yönetim kurulundadır) John Mc Cloy OSS (Office of Strategic Services) isimli istihbaranün kurulmasını önerdi.

OSS Bill Donovan tarafından 1941-1942’de savaş yıllarında kurulmuştur.

Temel çatıyı CFR, Round Table, Masonlar, Skulls and Bones gibi gizli örgütler oluşturmaktadır.

OSS 1947’de CIA isimli örgüte dönüştü.

1947’de çıkan Ulusal Güvenlik Yasası (National Security Act) Merkezi haberalma sistemine hukukun üzerine çıkma, yeni istihbarat örgütleri kurma, orduyu gerektiğinde kullanma, kovert operasyon yapma, adam öldürme, işkence yapma, beyin yıkama gibi basit ve insanlığın yararına kullanılabilecek (!) bazı yetenekler de sağlıyordu.

Daha sonra CIA filmlerden de bildiğimiz gibi her türlü suçu işleyebilen ve mafya ile ortak çalışan modern, kirli yapısına kavuştu.

1950’de General Walter Bedel Smith başa geçince Avrupa’da CIA’in tüm işlerini ve paravan şirketlerini oluşturabilecek ve Avrupayı kontrol edebilecek bir örgüt oluşturulmasını istedi.

Bilderberg, CFR-Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar-Skulls and Bones-Round Table ve diğer gizli örgütlerin Avrupa ayağını oluşturmak için, aslında kitaplarımızda bahsettiğimiz 50 bin küresel elitin hizmetine tüm Avrupa ekonomisini sunabilmek için kuruldu.

Hollanda’da Oosterbeek şehrinde Bilderberg otelinde 1954’de kurulmuştur.

Her yıl bir ülkede pek çok ülkenin ileri gelenleriyle birlikte çok gizli toplantılar yapar. Katılanlar hiç bir bilgi vermezler, kayıt ve yazmak yasaktır.

Bilderbergin Spotlight isimli bir dergileri de vardır. Liberty Lobby Inc, 300 Independence Ave., SE , Washington D.C. 20003 adresinden yayın yapar.

Bilderberg örgütünün Avrupa adresi:

Maja-Banck Polderman, Bilderberg Meetings, Amstel 216, 1017 AJ, Amsterdam, Hollanda.dir.

Bilderbergin ABD adresi ise Charles W. Muller, American Friends of Bilderberg, Inc. 477 Madison Ave., 6th Floor, New York, NY 10022.

Bilderbergin kurucuları arasında Hollanda Prensi Bernhard ve Polonyalı sosyolog Dr. Joseph Hieronim Retinger de vardır. Retinger, Bilderbergin babası olarak bilinir.

Bilderberg aslında Amerikan sermayesinin ve elitinin, CIA’in Avrupa ayağıdır. Prens Bernhard’In eski bir NAZİ üyesi olduğu bilinmektedir.

Rockefeller, J.P. Morgan, Rotschilds gibi ünlü aileler de bu gizli teşkilatın arkasındadırlar. Bilderberg masonik gizli bir teşkilattır. Ama toplantılara çağırılanların ille de mason olması gerekmez.

Yahudi ayağı güçlüdür ve Mossad da pek çok toplantıda koruma görevini üstlenmektedir.

Bilderberg toplantılarında ülkelerin kaderleriyle ilgili çok gizli kararlar alınır ve bu alınan gizli kararlar her koşulda uygulanır. En gizli ve önemli kararları en iç çekirdek bilir. Herkes her toplantıya giremez. Yani iç içe çemberlerden oluşan bir yapı mevcuttur. Türkiye’nin kaderi de bu toplantılarda tayin edilmiştir.

Türkiye’yi uzun dönem yöneten pek çok kişi uzun dönem Bilderberg üyesi olarak kalmıştır. 1950’li yıllardan sonra pek çok iç ve dış politikayı Türkler değil, Bilderberg, CFR ve Trilateral Komisyon Üyeleri belirlemiştir.

Son olarak bize ulaşan bilgilere göre sağ tandanslı bir terör örgütünün İSTANBUL’daki BİLDERBERG TOPLANTISI’na çok ilgi duyduğu duyumunu da aktarmış olalım.

Ekleme Eşref Pekcan;

Bilderberg Grup, dünyadaki elit tabakayı bir araya getirmek ve kontrolü tek yerden sağlayabilmek amacıyla politik bir filozof ve aynı zamanda Polonyalı Yahudi bir haham olan Joseph Retinger tarafından kurulmuştur. İsveç’teki Masters of Wisdom Locası’na bağlı 33 dereceli bir Mason olan Joseph Retinger ve Hollanda Prensi Mason Bernhard’ın katılımıyla Avrupa ve Amerika’dan toplantıya çağırılacakların listeleri yine Retinger’in başkanlığında hazırlanmıştır.
Dünyanın en güçlü finansörleri, devlet adamları ve politikacıları her yıl Bilderberg toplantılarında bir araya getirilir. (Jacques Bardiot, Urie Main Cachee Dirige, s. 231)

1954 yılında Avrupalı ve Amerikalı Yahudi ve Masonların arasından özenle seçilen sanayici ve politikacıların Hollandâ da Hotel de Bilderberg’te yaptıkları toplantı, dünyanın önde gelen endüstri devlerini biraraya getirmesine rağmen, büyük bir gizlilik içinde yürütülmüş ve bu suretle çok az dikkat çekmiştir:

“Basın dünyasının birçok ünlü ismi de toplantılarda hazır bulunduğu halde. yapılan konuşmalar ve alınan kararlar. Masonların ‘gizlilik’ ilkesi doğrultusunda titizlikle saklı tutulmaktadır.” (Henry Coston. ‘Lectures Françaises’. Haziran 1977. No.206, sf.23)

şu şekilde organize edilmektedir:

“Grup her yıl yaptığı düzenli toplantılarda, toplantı yapılan otelin bütününü tutar ve bina güvenlik güçleri tarafından yakın korumaya alınır. 3 gün süren bu toplantılara üyelerin eşleri bile çağrılmaz.” (Cumhuriyet , 26 Nisan: 1975)

Bilderberg’in en büyük özelliklerinden birisi de, örgütün toplantılarında alınan kararlar doğrultusunda çeşitli ülkelerdeki üst kademe devlet yöneticilerinin seçilmesidir. Bunun en büyük örneği 1975 yılında henüz yıldızı parlamamış Margaret Thatcher ‘ın Bilderberg toplantılarına katılımının hemen ertesinde yapılan İngiltere Genel Seçimlerinde Masonların desteğiyle başbakanlığa seçilmesi ve bu görevini 3 dönem üst üste sürdürmüş olmasıdır. MOSSAD’ın İngiltere’den İsrail’in nükleer reaktörünün yerini basına açıklayan Vanunu’yu kaçırmasına göz yumması da İsrail’le ne derece yakın bir ilişki içerisinde olduğunu göstermektedir. (İç örnek ise; RTE)

Grubun Yahudilerden oluşan 25 yönetici kadrosu, Yahudi dünya hakimiyetini gerçekleştirmeye yönelik emirleri hahamlardan alır. Bu emirler, dünyanın pek çok yerinde önemli kariyerlere sahip üyeler sayesinde kolaylıkla uygulamaya geçirilir.

“Gündür, hesabı sorulacak.. Gün adı AHİRET olsa bile…”

Derleyen Eşref Pekcan

TÜRKLERDEN TOPLANTIYA KATILAN İSİMLER

# Mustafa Koç (Koç Holding)
# Bülent Ecevit (Eski Başbakan)
# Mesut Yılmaz (Eski Başbakan)
# Güler Sabancı (Sabancı Holding)
# Hikmet Çetin (Meclis Eski Başkanı)
# Prof.Dr.Şerif Mardin (Akademisyen)
# Cem Boyner (Boyner Holding)
# Emre Gönensay (Eski Bakan)
# Gazi Erçel (Merkez Bankası Eski Başkanı)
# Vahit Halefoğlu (Eski Bakan)
# Dinç Bilgin (Sabah Grubu Eski Patronu)
# Sinan Tara (Enka Holding)
# Prof.Dr.Üstün Ergüder (Eski Boğaziçi Üniversitesi Rektörü)
# Meral Gezgin Eriş (İktisadi Kalkınma Vakfı Başkanı)
# Rahmi Koç (Koç Holding)
# Suna Kıraç (Koç Holding)
# Uğur Bayar (Özelleştirme İdaresi Başkanı)
# Gündüz Aktan (Emekli Büyükelçi)
# Sedat Ergin (Hürriyet Ankara Temsilcisi)
# Erkut Yücaoğlu (Tüsiad Eski Başkanı)
# Nuri Çolakoğlu (NTV Yöneticisi)
# Muharrem Kayhan (Tüsiad Üyesi)
# Özdem Sanberk (Emekli Büyükelçi)
# Kemal Derviş
# Bülend Özaydınlı (Koç Holding)
# Mehmet Ali Bayar
# Hasan Cemal (Milliyet)
# Soli Özel (Öğretim Görevlisi, Bilgi Üniversitesi)
# Fehmi KoruBir önceki yazımız olan WordPress Son sürüm 2.9.1 başlıklı makalemizde WordPress indir, WordPress son sürüm ve wordpress son sürüm indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bilderberg nedir ? Türk Bilderberg Toplantısı Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık