DOLAR: 4.77 TL
EURO: 5.51 TL

Hangi interneti Almalıyım ? | İnternet Bağlatma

5 yıl önce

Hangi interneti Almalıyım ? | İnternet Bağlatma

evime+internet+baglatmak+istiyorum-images

Çağımız internet çağı. Peki Hangi İnternet Şirketinden Bağlatmalıyım ? İnternet çağında yaşadığımız şu günlerde bir çok alternatif internet hizmeti veren şirketler var. Bu internet şirkerlerinin isimleri ; TTNET, TURK.NET, SMILE ADSL, SUPERONLINE, UYDU NET, Biri NET, Doping, Koç Net gibi şirketler. Bu şirketler arasından yapacağınız bir seçimle internetinizi bağlatabilirsiniz. Hepsinden önce şu detayı vermek istiyorum. Kendi alt yapılarını kullanan ; TTNET, UYDUNET ve SUPERONLINE ‘dır. Diğer şirketler Ttnet Altyapısını kullanarak hizmet vermektedir. Peki Hangi internet şirketinden internet bağlatmalıyım sorusuna gelelim. Bu yazımızda tecrübelerden yararlanarak bilgi aktarımı sağlanacaktır ;

TTNET İnternet Bağlantısı Nasıl : TTNET Türkiye’de ki internet sektörü pazarının çok büyük bir kısmını elinde bulunduran bir şirkettir. Bu yüzden internet altyapısı kuvvetli köklü ve sağlamdır. Bölgesel olarak farklılık gösteren hızı ve çok da iyi olduğunu söyleyemeyeceğim bir müşteri hizmetleri vardır. Kalitesine gelince interneti gerçekten hızlıdır tabi ki parası olana.

UYDU NET KABLO NET Bağlantısı Nasıl : Uydu NET bildiğiniz gibi Türksat A.Ş ‘nin yani devletin internet kanalıdır. Uydu üzerinden verilen internet bağlantısı ile hızlı olacağını insana düşündürmektedir. Uydu NET Bildiğiniz çanak anten kablosu ile internete bağlanır. Uydu NET ‘in bütün hız seçenekleri hakkında birşey söylemek mümkün değildir fakat 1 MBit ‘lik internet hızına sahip bir bağlantı alacaksanız ve bunu 24 ay tahattüt ile alacaksanız size tavsiyem gidin TT 146 ile bağlanın.

SUPERONLINE Bağlantısı Nasıl : Superonline 56 k modemlerin olduğu dönemlerde kurulmuş bir internet şirketidir. Turkcell iş ortaklığı ile hizmet vermektedir. Superonline FİBER internet hattını kullanma deneyimine sahip olmadık daha ama normal internet bağlantısı ciddi anlamda hızlıdır. TTNET ile kıyaslanabilecek bir hıza sahip Superonline ‘ın 10 MB ‘lik hattı hem TTNET’in 8 MB ‘lik hattında ki hızına eş değer hemde ondan daha ucuzdur. Fiber bağlantı ile bağlanırsanız eminim hızın tadına varacaksınızdır.

Özet geçecek olursak mümkün olduğu mertebe ne kadar iğrenç bir hizmet, ne kadar pahalı bir internet olsa da mümkün olduğu mertebe TTNET kullanmanızı tavsiye ederim.Bir önceki yazımız olan Yok Böyle Dans 26 Aralık Kim Elendi ? Kim Birinci Oldu ? başlıklı makalemizde Yok Böyle Dans 26 Aralık, Yok Böyle Dans 26 Aralık azra akın izle ve Yok Böyle Dans 26 Aralık birinci kim oldu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. mehmet dedi ki:

  Merhaba
  İnt kullanımda mümkün olduğunca TTNET kullanmamanızı tavsiye derim.
  TTNET hem çok pahalı hemde.
  bir çok firmaya alt yapı verdiği için her halükarda kazanç fazlalaştırmak uğruna fiyat politikası uyguluyor.
  normalde maliyet bir kar koyulur TTNET maliyet x 2 + kar oranı çok manidar bir durum.
  başka bir açıdan bakacak olursak
  bir elektir üretilip evinizdeki prize gelmesi maliyeti bir int alt yapısı olarak evinize gelen tel hattı maliyetinden kat ve kat fazladır ama fiyat son kullanıcıya aynı şekilde yansıtılmaz.

  çünkü elek devlet belirli fiyat sınırlar koyarken TTNET bu konuda kendi çalar kendi oynar.

  Son olarak kendinize ve bizlere bir iyilik yapın ttnet uzak durun hiç yapamadınız ttnet alt yapısını kullanan int alın ki güçlü olan kazanır olmasın.

Yorum Yaz


Yukarı Çık