DOLAR: 4.08 TL
EURO: 4.96 TL

Anında Ağız Kokusunu Ne Geçirir

6 yıl önce

Anında Ağız Kokusunu Ne Geçirir

Ağız kokusun pek çok sebebi vardır. Ağız kokusu sigara içenlerde, miğde rahatsızlığı geçirenlerde, ciğer hastalığı yaşayanlarda, açlıkdan, diş çürümesinden, uykudan yeni kalkınca hissedilir ve bunlar rahatsız edici derecede olabilir. Ağız kokusunu geçirmek aslında kolay bir yöntemdir. Ağız kokusunu geçirmek için pek çok yöntem vardır. Bu yazımızda Ağız kokusuu nasıl geçirebileceğimizi, pratik ağız kokusu geçirme yöntemlerini sizlere anlatacağım. Ağız kokusunu insanı psikolojik olarak etkilemektedir ve kendine olan güvenini kaybetmesine bile yol açabilir. Karşılıklı diyaloglarda ağızının koktuğunu düşünen bir kişi nasıl kendini rahatça ifade edebilir ki ? Sizlere Ağız Kokusunu geçirmenin yöntemlerini anlatacağım. İşde Ağız kokusunu geçirmek için izleyebileceğimiz bir kaç yol ;

 

1. Kuruluğundan ağız çoğu zaman nefes neden kokuyor. Limon atılan garson su isteyin. Limon, kötü nefes tutar.

Sinsi 2.Varsa ağzına bir sakız ya da nane şekeri atın. Atın, kişi tersi tarafından farkedilmeden gider çabucak çiğnendi. Gece boyunca çiğneyin.

3. Zencefil, fesleğen, nane veya maydanoz, bir yemek sipariş edin. Yemeden önce yaprakları çiğneyin gelince.

4. Masaya ağzınıza bir parça elma meyve alırsak. Apple’ın nefesinizi taze ve dişlerin araşma sıkışmış yemek artıklarını ortadan kaldırır.

5. Tuvalete gidin, gelişigüzel yemek sofra tuzu alır. Bol tuz ve su ile gargara yapın.

6. Kabartma tozu, dil bol bir yolculuk bulabilirsiniz, diş ve diş etleri yıkayın. Bir numara kokusu kaldırılıyor. Tuvalete gitme bahanesiyle masadan kalkmak, garsondan isteyebilirsiniz.

7. Kötü nefes dil bakterilere bağlı olabilir. Tuvalete gitmek tablodan bir kaşık Araklayıp. Kaşık aşağı dilinizin baş aşağı üst gezdirip bakterileri yok

8. Parmak uçlarınızla Ellerinizi iyice yıkadıktan sonra, bu uygulama bir kaşık yapabilirsiniz ayarlanamaz.

Emin gün içinde 2 litre su için. Tükürük bezleri harekete geçer biri su veya soda içme ve kaybolur tüm malzemeyi kokusu
Her diş fırçalama sonra dil temiz mutalaka. Dişler arasında diş ipi de temizlemeniz gerekir.
Ilacınızı gözden geçirin veya doktorunuza danışın emin olun.
Çok fazla çay ve kahve ağızda bakteri kullanımı artırmak ve koku oluşumuna neden olur. Alkol içeren gıdalar da aynı şekilde koku artıran faktörlerdir. Sigara ağız kuruluğu, kötü ağız kokusu bir sonucu olarak neden olur.
Yol, ağız bozunarak kokmasına bakteri Bazı şekerli sakız, şeker verir.
Ağız kokuları kurtulmak istiyor musunuz? İşte yapmanız gerekenler: tedavi olmak için tüm çürük, diş eti hastalığı tedavi etmek için, dişleri 20 yıllık mezar çekti ve yarı gömme
Buna ek olarak, rahat ve düzgün bir dil fırçaları ve dil kazıyıcılar temizlemek için piyasada bulunan dil size çok yardımcı olacaktır. Nane şekeri, ağız spreyleri yada gargaralar kötü nefes önler sadece kısa bir süre (5-7 dakika) önler. Yüzde 50 ile yüzde 50 su ve hidrojen peroksit ile kötü nefes önlemek için, olumlu bir etkiye neden bir gargara hazırlayabilirsiniz. Gıda kaynaklı (sarımsak, soğan, alkol, vb.) Sabah aç karnına bir bardak soğuk süt içilir kokuyor farklı kokuların miktarını azaltır.
Ağız Kokusu Bitkisel Çay Hazırlama için
Malzemeler: Biberiye çiçekleri, sıcak su, 1 limon
Hazırlanışı: Biberiye çiçekleri kaynar suyun içine atılır. 1 limon dilimlenir ve içine eklenir. Bu karışım 20 dakika bekletilir. Döneminin sonuna sıkarak su karışımı ile elde edilir. Biraz daha aç karnına sabah dinlenmiş ve akşam yemeğinden sonra bir fincan içmek sonra sudan elde etti.
Kötü ağız kokusu için gargara İnşaatı
Malzemeler: Menekşe çiçekleri, maydanoz, nane ruhu
Hazırlanışı: mor çiçekler ve 10 dakika süreyle suda kaynatılır biraz maydanoz. Sonuçta elde edilen karışım süzülür. Bir miktar su katılan bir gün bu nane ruhu tuttu. Şimdi kötü nefes sorunu için hazır gargara. Bu yemek gargarası önce ve sonra su muzdarip devam ettiği sürece.
Eczanelerde satılan ve doğal bitki maddeleri oluştu gargarasıyla her gün ağız gargarası yapmak. Bu bir gargara karanfil, kimyon veya rezene yağı içermelidir. Bu şekilde, çok kötü nefes geliştirme şansı azalır.

Burada nefes kokusu tavsiye;
Elma, armut, havuç: gıda lifi temizler yoluyla tükürük içeren, ama aynı zamanda hoş bir tat ferahlatırlar nefes.

Taze nane yaprakları: Özellikle yediğseniz soğan veya sarımsak, çok etkili bir bitki yok koku.

Tarçın kabuğu özel bir yağ, tarçın kabuğu, ağızdaki bakterileri yok eder.

Sakız: xylitol sakızlar çürüklerini önlemeye yardımcı olur bileşeni içerir.

Limon: Limon, kötü nefes önlemede bir yiyecektir. Yemek için yarım limon Böl.

Maydanoz: Maydanoz bir bitki çok etkili ferahlatmakta nefes. Özellikle ağzınızda soğan, sarımsak ve yiyecek bir parça ağzınıza almak ve size kötü nefes hissetmiyorum bulacaksınız yavaş ezin.Ferahlığı çiğnemek sonra.

Gibi Kakule, anason, kişniş, karanfil, rezene ve bazı baharatlar, bu baharat kötü nefes sofanızda sahip ve kullanımı ile ilgili sorunlar varsa dikkat etmek varBu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık