Kilo Aldırmayan Tatlı Tarifleri | Celal Karaman Güncel Blog Teknoloji, Eğitim, Spor, Ekonomi Haberleri
14Mayıs

Kilo Aldırmayan Tatlı Tarifleri


Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Kilo Aldırmayan

Kilo Aldırmayan Tatlı Tarifleri 1

Çeşitli şekillerde düşük kalorili tatlılar hazırlamak mümkündür. Örneğin elmanın soyulan kabuğunun üzerine bir parça tarçın konularak fırında 2-3 dakika pişirilir. Daha sonra sıcakken üzerine bir top diyet dondurma konulur ve ortalama 65-70 kalorilik bir tatlı elde edilmiş olur. Bu da kişiye kilo aldırmaz.

Yağ oranı düşük bir sütün içine kuru vişne, kuru kayısı, kuru erik, kuru böğürtlen, kuru yaban mersini gibi meyveler konulur. Dünya Sağlık Örgütü tarafından da onaylanmış olan pişebilen yapay tatlandırıcılardan da bir miktar ilave edilir. Bunlar pişirilip pirinç unuyla da katılaştırılarak çok güzel bir tatlı yapılabilir. Bu tatlı, içine konulan kuru meyve miktarına ve yenilen porsiyona bağlı olarak 64 ila 110 kalori içerir.


Sponsorlu Bağlantılar

Bir diğer tatlı ise, etimek gibi düşük kalorili ekmek dilimlerinin arasına, yağ oranı düşük bir sütten yapılan muhallebi konulabilir. Üzerine de bir parça hindistan cevizi serpiştirilerek tüketilebilir.

Kilo Aldırmayan Tatlı Tarifleri 2

Bunun gibi birçok üretilebilir. Burada önemli olan tatlının niçin yendiğidir. İnsanlar, canları tatlı yemek istediği zaman, yiyecekleri tatlı ne kadar zararlı olursa olsun, öncesinde bir büyük bardak soğuk su içtiklerinde tatlı isteklerinin önemli oranda azaltacaklardır.

Kilo Aldırmayan Tatlı Tarifleri


Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Mezuniyet Balosu Kıyafetleri başlıklı makalemizde 2010 Balo Elbiseleri, 2011 Balo Kıyafetleri ve 2011 Mezuniyet Balosu Kıyafetleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Son Aramalar:

kilo aldirmayan tatli tarifleri (17),
 Yazının Etiketleri  
    • Sevda
    • 15 Mayıs 2013

    Yaza girerken kilo aldırmayan tatlılar ile ağızımızı tatlandırırken vücudumuzuda formda tutabileceğiz. Teşekkür ederim değerli bilgiler için.

  1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın