DOLAR: 4.08 TL
EURO: 4.96 TL

Turkcell ” Yedek SIM KART” Çıkartma

6 yıl önce

” Yedek SIM KART” Çıkartma

http://www.rockturka.org/resim/tr/images/Ceb16490.jpg

Yedek Sim Kart

SIM kartınız kaybolur, çalınır veya bozulursa numaranızı değiştirmeden size en yakın Turkcell İletişimMerkezi’nden yedek SIM Kart’ınızı alabilirsiniz. Üstelik kontörlü hatkullanıyorsanız kalan kontörlerinizi de Yedek SIM kartınızı aldığınızdakullanmaya devam edebilirsiniz.
Hattınız sizin adınıza kayıtlıysa;

Kimlik belgenizle bir Turkcell İletişim Merkezi’ne başvurmanız ya da Turkcell Müşteri Hizmetleri’ni (444 0 532 ve 444 0 535) aramanız yeterli. Turkcell İletişim Merkezi’ne başvurduğunuzda yedek SIM kartınızı hemen alabilir, Turkcell Müşteri Hizmetleri’ni aradığınızda yedek SIM kartınızın evinize kurye ile gönderilmesini isteyebilirsiniz (bu hizmet sadece İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya illeri için geçerlidir).
Eğer hattınız başkası adına kayıtlıysa;

Hattın üzerine kayıtlı olduğu kişinin vekâlet belgesi ve kendi kimliğinizle bir Turkcell İletişim Merkezi’ne başvurduğunuzda da yedek SIM kartınızı alabilirsiniz.
Yedek SIM kart hizmeti, faturalı ve kontörlü hatlar için KDV dahil 8,5 TLolarak ücretlendirilmektedir.

Devir İşlemleri

Aboneliğinizin geçiş veya devir işlemlerini Turkcell İletişimMerkezleri’nde yapabilirsiniz.
Gereken evraklar :

Nüfus Cüzdanı Bu belgeye alternatif ne olabilir?
Devir alan aboneden yeni abonelik evrakları istenir.
Devir durumunda alınan vergiler:

Faturalı hattın devri durumunda, hattı devralan kişi devraldığı hattınvergiborçları bulunuyor ise, bu borçları da (Yeni Tesis Özel İletişimVergisi, TGM ruhsatücreti, TGM kullanım ücreti ) devralmış olur.Ayrıca, devir aldığı hatla ilgiliolarak yeni abonelik işlemleriyapılacak olup, ilk abonelikte tahakkuk eden vergilerdevir alanabonenin ilk faturasına yansır.
Geçiş – Devir Ücretleri Hazır KartAboneliğinin Devredilmesi 26,00 TL TurkcellAboneliğinin Devredilmesi 26,00 TL DiğerOperatörlerin Faturalı Hattından Turkcell Hazır Kart’a GeçişÜcretsiz Diğer Operatörlerin Faturasız HattındanTurkcell Hazır Kart’a Geçiş ÜcretsizTurkcell’in Faturalı Hattından Hazır Kart’a Geçiş 15,00 TLDiğer Operatörlerin Faturasız Hattından Turkcell’e GeçişÜcretsiz Diğer Operatörlerin Faturalı HattındanTurkcell’e Geçiş Ücretsiz Hazır Kart’tanTurkcell’in Faturalı hattına geçiş * Ücretsiz * Kampanya31 Aralık 2009 tarihine kadar uzatıldı. Geçiş işlemini tümTurkcellExtra’lardanveTurkcell Abone Merkezleri’nden yapabilirsiniz.

Şebekelerarası geçiş işlemini ve Faturalı hattan Hazır Kart’a geçiş işlemini tüm Turkcell İletişimMerkezleri‘nde gerçekleştirebilirsiniz.

Fatura Dönemi Değişikliği

Fatura dönemi değişikliğinizi 444 0 532 Turkcell Müşteri Hizmetleri’ni arayarak, Turkcell İletişim Merkezleri‘ndegerçekleştirebilirsiniz.

Gerekli evraklar:
Nüfus Cüzdanı Bu belgeye alternatif ne olabilir? Müşteri isteği ile hat kapama

Geçici hat kapama işleminizi 444 0 532 Turkcell Müşteri Hizmetleri’niarayarak, Turkcell İletişim Merkezleri‘ndeve Online İşlem Merkezi‘nde gerçekleştirebilirsiniz.
Gerekli evraklar:

  • Nüfus Cüzdanı Bu belgeye alternatif ne olabilir?

Kullanım Detayı Talebi

Kullanım detayı talebinizi, 444 0 532 Turkcell Müşteri Hizmetleri’niarayarak ya da Turkcell İletişim Merkezleri‘ndegerçekleştirebilirsiniz.
Gerekli Evraklar

  • Dilekçe
  • Nüfus Cüzdanı Bu belgeye alternatif ne olabilir?


Not:
Abone şahsen başvurmalı veya özellikle bu işlem için vekalet vermelidir.Son 6 aya kadar döküm alınabilir.
Not: Turkcell İletişim Merkezleri’ndeyapılan işlemlerde, Mobil İletişim Sistemleri ve Araçları İş AdamlarıDerneği MOBİSAD’ın tavsiye ettiği bir hizmet bedeli talep edilebilir.

Numara Değişikliği

Herhangi bir sebepten mevcut numaranızı değiştirmekiçin hattınızı iptal ettirip yeni bir hat almanıza gerek yok. Üstelikaynı sim kartınızı ve kontörlü hat kullanıyorsanız hattınızdakikontörleri de kullanmaya devam edebilirsiniz.
Hattınız sizin adınıza kayıtlıysa;
Numaranızı değiştirmek için kimlik belgenizle bir Turkcell İletişimMerkezi’ne başvurmanız ya da Turkcell Müşteri Hizmetleri’ni (444 0 532ve 444 0 535) aramanız yeterli.
Eğer hattınız başkası adına kayıtlıysa;
Hattın üzerine kayıtlı olduğu kişinin vekâlet belgesi ve kendikimliğinizle bir Turkcell İletişim Merkezi’ne başvurduğunuzda danumaranızı değiştirebilirsiniz.
Numara değişiBu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Esra dedi ki:

    Benim sim kartını telefonuna taktigimda sim PİN kodu istiyor şifreyi yazıyorum.kabul ediyor fakat yalnızca acil çağrılar yazıyor arama yaoamiyorum ve bana da çağrı yapamyorlar ne yapabilirim yedek sim akşam düzelir mi?

  2. Celal Karaman dedi ki:

    Müşteri hizmetlerini arayıp puk kodu almanızı tavsiye ederim.

Yorum Yaz


Yukarı Çık