DOLAR: 5.54 TL
EURO: 6.28 TL

Yurtdışı Dil Okulları

4 yıl önce

Yurtdışı Dil Okulları

Malta Dil Okulları3

Yaz tatilinin başladığı bu günlerde birçok aile ve öğrenci  yurtdışında İngilizce dil eğitiminin planlarını yapıyor. Amerika her zaman yurtdışı dil okulları için ilk düşünülen ülkelerden birisi olma özelliğine sahip.  Yeni Bir Hayat yurtdışı eğitim danışmanlığı tarafından verilen bilgi de her üç öğrenciden bir tanesinin dil eğitimi için Amerika’yı tercih ettiği belirtiliyor.

Amerika dil okulları özellikle pratiğe dayalı dil eğitimlerini çeşitli aktivitelerle zenginleştirerek öğrencilerine sunmaları ile dikkat çekiyorlar. Böylece İngilizce’yi en doğal haliyle ve rahat bir şekilde öğrenme imkanını sunuyorlar. Yabancı dil öğrencilerinin Amerika’yı tercih etmelerinde önemli etkenlerden birisi de bu. Yeni Bir Hayat maliyetlerinde ülke seçiminde dikkate alınan bir unsur olduğunu belirtiyor. Amerika’da dil kurslarının ücretleri özellikle İngiltere ile karşılaştırıldığında daha ekonomik. Eğer New York veya California gibi büyük şehirler yerine daha küçük şehirleri tercih ederseniz kalacağınız yere ödeyeceğiniz ücret, gıda ve eğlence için ayrıcağınız bütçe de azalıyor. Özellikle 8 hafta üzeri dil kurslarında tasarruf edeceğiniz meblağ önemli bir rakam tutuyor. Amerika’yı öğrenciler nezdinde cazip kılan bir başka özelliği de keşfedilmeyi bekleyen geniş coğrafyası. Birçok öğrenci fırsatlar ülkesi diye geçen Amerika’da dil eğitimi sonrasında 3-4 haftalık bir tatil için zaman ayırarak ülkeyi geziyorlar. Özet olarak Amerika kısa zamanda ekonomik koşullarda İngilizcelerinin geliştirmek isteyen öğrenciler için ideal bir seçenek.

Amerika kadar büyük olmayan ancak İngiltere kadar kaliteli dil eğitimi veren bir başka ülke ise Akdeniz’de bulunan Malta. Malta dil okulları konusunda son beş yıl içinde ismini sıkça duyuruyor. Genel de tatil beldesi olarak bilinen bu güzel adanın resmi dili İngilizce. Ada da onlarca merkezleri İngiltere’de bulunan dil kursları yer alıyor. Bu kursların İngiltere merkezli olmaları eğitim kalitelerinin de güvencesi. İngiltere’de uygulanan İngilizce dil eğitiminin benzerini sunuyorlar. Ancak Malta’da dil okullarının ücretleri İngiltere’deki kurslara göre çok daha ekonomik. Ayrıca Malta’da gıda, eğlence ve ulaşım için harcanacak tutarlar da daha düşük. Yani İngiltere’deki kadar kaliteli bir İngilizce dil eğitimini çok daha düşük maliyetlerle Malta’da almanız mümkün. Malta’ya öğrenci olarak gitmek için Shengen vizesi almanız gerekiyor. Malta Elçiliği Shengen öğrenci vizesini verme de çok katı kurallar uygulamıyor. Ayrıca aldığınız bu vize ile diğer Avrupa ülkelerine de Malta’da bulunduğunuz süre içinde ziyaret amaçlı gitme hakkınız bulunuyor.

 Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. fly fishing naples dedi ki:

    I don’t normally comment but I gotta say regards
    for the post on this one :D.

Yorum Yaz


Yukarı Çık