DOLAR: 5.54 TL
EURO: 6.28 TL

Dolar Düşecek Mi? Ekonomi Düzelecek Mi? İşsizlik Bitecek Mi?

2 yıl önce

Başlık biraz enteresan oldu fakat bugün sizlere bu konuyla alakalı bir kaç bilgi vereceğiz. Konu içerisinde size yatırım tavsiyesi vermeyeceğiz. Sadece ekonomonin nereye gideceği hakkında, doların durumu hakkında ve işsizlik oranı hakkında bir kaç bilgi vereceğiz. Bilindiği üzere hepsi kötü bir gidişatta fakat son zamanlarda dolar düşüse geçti. Normal seyri hep 3.75’lerde olan doların şuanki güncel kur oranı 3.69’larda ve sürekli düşmeye devam ediyor. Peki bu dolar daha ne kadar düşmeye devam edecek? İşte sizlere detaylı bilgiler…

Şuan zamanda ne dolar almak ne de dolar satmak. Bunun ikisi de fazlasıyla zor bir karar olur ve zararlı bir dönüş sağlar. Bugün 3.69’dan alıp yarın 3.90’dan satabilirsiniz. Bugün 3.69’dan sattığınızda yarın dolar tekrardan 4 lira olabilir ve siz yine pişman olabilirsiniz. Dolara şuanda ne yatırım yapmak ne de dolardan vazgeçmek doğru bir karar olarak görünmüyor fakat bunlar yatırım tavsiyesi değil. İlerleyen günlerde daha da düşüşe geçmesi umut ediliyor. Doların ülkemize zararı büyük oranda fazla. Dolarla birlikte işci ve işsizlik oranında büyük bir kayıp yaşanıyor. Türkiye’nin her ilinde işcilerin işlerine son veriliyor ve çıkarılıyor.

Eğer dolar aynı ivmede yukarıya doğru tırmanmaya devam ederse bu işci çıkarma olayları devam eder gibi görünüyor ve işssizlik oranı tekrardan rekor kırabilir. Biliyorsunuz 2016 yılında ve 2017 yılı başında rekorun rekoru kırıldı.Bir önceki yazımız olan 2011 Renkli Gece Elbiseleri başlıklı makalemizde 2011 gece elbise modelleri, 2011 gece elbiseleri ve 2011 gece kıyafetleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Dolar Düşecek Mi? Ekonomi Düzelecek Mi? İşsizlik Bitecek Mi? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık