DOLAR: 5.54 TL
EURO: 6.28 TL

Dünya Tarihine Yön Vermiş Değerli Maden

5 yıl önce

Dünya Tarihine Yön Vermiş Değerli Maden

Dünya Tarihine Yön Vermiş Değerli Maden

Altın, insanoğlu tarafından ilk keşfedildiği zamandan beri, sürekli olarak insanlık için çok daha önemli bir hale gelmiştir. İlk önce işlenerek, dönemin en güçlü ve en zengin insanlarının konumlarının bir göstergesi
olarak kullanılan altın, kısa süre içerisinde ticaretin en önemli aktörü haline gelmiş, toplumlar arasındaki ticaretlerde en geçerli ticari meta haline dönüşmüştür.

Bu durum toplumların altın biriktirmelerine ve bu sayede çok daha güçlü bir ekonomiye sahip olmaları yolunu açmıştır. Kısa sürede dünya ekonomilerinin baş aktörü haline gelen bu maden, uygarlığın gelişme süreci ve teknolojide yaşanan ve büyük bir hızda gerçekleşen gelişmelerin sonucunda, dünyanın en merkezi unsuru haline gelmiştir.

Çağımızda iletişim teknolojilerinin halen çok büyük bir hızla ilerlemesi ve dünyayı olduğundan çok daha küçük bir hale getirmesine bağlı olarak, ekonomiler arasında yaşanan globalleşme süreci, çok büyük bir ivme kazanmış, dünya ekonomileri arasında yaşanan tüm gelişmelerin ve özellikle altın fiyatları ile ilgili olarak yaşanan tüm değişikliklerin, dünya üzerinde anlık olarak etkiler yaratması durumu ortaya çıkmıştır.

Altın fiyatları ile ilgili olarak yaşanan tüm anlık gelişmeleri eşzamanlı olarak izleyebileceğiniz, döviz kurları, borsa değerleri, forex bilgileri ve ekonomi ile ilgili olarak aradığınız her türlü cevabı bulabileceğiniz bir kaynak site olarak tasarladığımız web sitemiz , kullanıcı dostu yapısı ve özellikleriyle, ekonomiyle ilgili olan herkesin mutlaka ziyaret etmesi gereken bir kaynak sitedir.Bir önceki yazımız olan 2011 Renkli Gece Elbiseleri başlıklı makalemizde 2011 gece elbise modelleri, 2011 gece elbiseleri ve 2011 gece kıyafetleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Dünya Tarihine Yön Vermiş Değerli Maden Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. altın yorumu dedi ki:

    Altın fiyatları güçlü Çin talep ve zayıf ABD dolarının Asya işlem saatlerinde Salı günü Ekim’den bu yana en yüksek seviyesine yükseldi.

    Altın vadeli yükselmeye devam; Ekim’den bu yana en yüksek
    New York Ticaret Borsası’nın Comex bölümünde, Nisan ayı teslimi için altın vadeli USD1, 331,50 31 Ekim’den beri en yüksek olan bir ons,% 0.20 yükseldi.

    Pazartesi günü altın vadeli USD1, 328,80 ons yerleşmek için USD1, 3287,90 bir oturumu düşük bir seviyede ve 1,330.70 yüksek bir kapalı ticareti.

Yorum Yaz


Yukarı Çık