DOLAR: 5.81 TL
EURO: 6.53 TL

Findeks Kredi Notu Sorgulama

2 yıl önce

tüketicilerin yaptığı kredi kartı alışverişlerini, kullandıkları kredileri, ticari sicile kayıtlı faturalarını geri ödemeleri veya ödememeleri, geciktirmeleri gibi etkenlerin geri bildirimi ile toplanan kredi skorudur. Kredi notunuzun düşük olmasının veya yüksek olmasının sebebinde bu temel unsur yer alır. Kredi notunuz yüksek ise bankaların kredi imkanlarından kolaylıkla yararlanabilirsiniz. Eğer kredi notunuz gerçekten çok düşük seviyelerde ise bankalardan kredi çekerken büyük zorluklar çekebilirsiniz hatta kredi çekemeyebilirsiniz. Bankalar findeks kredi notunuzu baz alarak sizlere kredi imkanı sunmaktadır. Bankaya kredi başvurusu yapmadan önce findeks kredi notunuzu sorgulama işlemi ile fikir sahibi olabilirsiniz.

Findeks Kredi Notu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

Findeks sistemi Kredi Kayıt Bürosu tarafından oluşturulmuş, internet erişimi olan herhangi bir ortamda ve herhangi bir cihazla kredi notunuzu öğrenmenize yarayan bir sistemdir. Kredi notunuzu findeks aracılığı ile öğrenmek için öncelikle findesk internet sitesinden üyelik oluşturmanız gerekmektedir. Findeks üzerinden oluşturacağınız üyelikle ile ilk sorgulamanız ücretsiz, bundan sonra kredi notu sorgulama işlemleriniz ise 4 TL olarak ücretlendirilecektir. Ayrıca findeks üzerinden kredi notu sorgulama işlemlerinde alternatif paketler de bulunmaktadır. Bu paketler ;

Findeks Klasik
4,84 TL +KDV / Ay
Notlu Risk Raporu (12 Adet)
İzleme (12 Ay)
Uyarı Hizmeti (12 Ay)

Findeks Gold Takipçi
7,59 TL + KDV / Ay
Notlu Risk Raporu (12 Adet)
İzleme (12 Ay)
Uyarı Hizmeti (12 Ay)
Takipçi (12 Ay)

Findeks Gold Danışmanlık
7,59 TL + KDV / Ay
Notlu Risk Raporu (12 Adet)
İzleme (12 Ay)
Uyarı Hizmeti (12 Ay)
Not Danışmanım (3 Kez)

Findeks Premium
11,92 TL + KDV / Ay
Notlu Risk Raporu (12 Adet)
İzleme (12 Ay)
Uyarı Hizmeti (12 Ay)
Not Danışmanım (3 Kez)
Takipçi (12 Ay)

Findeks Kredi Notu Puanları Hangi Değerler Aralığındadır ?

Findeks kredi notunuz 1 ila 1900 puanları arasında bulunmaktadır. Kredi Notunuz sınıflandırılırken en riskli, az riskli, orta riskli ve en az riskli olmak üzere 4 grup olarak sınıflandırılır. Bu sınıflandırmalarda en az riskli grupta olan bireyler rahatlıkla bankaların kendilerine sunmuş olduğu kredilerden faydalanabilmektedirler. Eğer riskli grupta bulunuyor ve kredi başvurusu yaptıysanız alacağınız ret cevabı ile kredi notunuz biraz daha düşecektir. Bu durumda kredi çekmeden önce mutlaka kredi notu sorgulama işlemi yapınız. Eğer kredi notunuz düşükse kredi notu yükseltmek için kredi notu nasıl yükseltilir başlıklı bu makaleyi okumanızı öneririm.Bir önceki yazımız olan 2011 Renkli Gece Elbiseleri başlıklı makalemizde 2011 gece elbise modelleri, 2011 gece elbiseleri ve 2011 gece kıyafetleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Findeks Kredi Notu Sorgulama Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Bugün Düşen Domainler dedi ki:

    Findeks kredi notu aylık ve yıllık fiyatları çok kafa karıştırıyordu, teşekkürler bu bilgi verici yazınız için.

Yorum Yaz


Yukarı Çık