DOLAR: 5.81 TL
EURO: 6.53 TL

Sicilim Bozuk Hangi Banka Kredi Verir?

2 yıl önce

Tüketiciler bankalardan aldıkları kredi veya kredi kartı ürünlerini kullandıktan sonra geri ödeme durumlarını gerçekleştirmedikleri takdirde sorunlarla karşı karşıya gelebilmektedirler. Sürekli asgari banka borcu bile ödemek günümüzde bankalar tarafından olumsuz müşteri sınıfını temsil etmektedir. Bu nedenle tüketicilerin mutlak suretle kredi veya kredi kartı ürünlerine ait aylık geri ödeme borçlarını zamanında ve asgarinin az biraz üstünde ödemesi şiddetle tavsiye edilmektedir. Bu kapsamda bankalar sizden memnun kaldığı sürece tüm işlemlerinizde size kolaylık sağlayacak hem de bir daha ki kredi çekme taleplerinize olumlu cevaplar verecektir. Bu kapsamda birçok kişinin araştırmakta olduğu “ hangi banka kredi verir” sorusuna cevaben konumuzun devamında sizlere net bilgiler sunacağız.

SİCİLİ BOZUK OLAN KİŞİLERE KREDİ VEREN BANKALAR

Sicili bozuk olan kişilere kredi veren bankalar hususunda pek bir avantaj bulunmamaktadır. Genel olarak bu soruya vereceğimiz cevap, maalesef hiçbir bankanın sicili bozuk olan tüketiciye kredi vermemesi üzerine olacaktır. Bunun nedeni ise bankalarla olan ilişkilerinizin Kredi Kayıt Bürosu tarafından kayıt altına alınarak ve yine bu kuruluşun geliştirdiği Findeks kredi notu sisteminden ötürü bankaların havuz sistemini kullanması ve tüm tüketicilerin not değerlerini görmesi ile alakalı olmaktadır. Yani kredi notunuz düşük ise bu değerler tüm bankalar tarafından maalesef görülmektedir. Bu soruya ek avantaj cevap olarak Fibabank kredi çekme hizmetinden faydalanabilirsiniz. Fibabank daha fazla müşteri kitlesine erişim sağlamak adına birçok kişiye hem kefilsiz hem de kredi notu düşük olduğu halde kredi sunmaktadır. Fakat Fibabank’ın diğer bankalara göre faiz oranları daha fazla olmakta. Bankalar kredi vermediğinden ötürü birçok tüketici bu faiz oranlarını göz alarak kredi hizmetinden rahatlıkla faydalanmaktadırlar.

KREDİ ÇEKMEK İÇİN FARKLI ALTERNATİFLER

Eğer siciliniz bozuk diye kredi çekemiyorsanız, bir diğer çareler arasında ipotek olayı var olmaktadır. Adınıza var olan mal varlığınızı ipotek usulü bankaya kefalet teminatı göstererek ipotek edilecek olan mal varlığının değeri kadar kredi çekebilirsiniz. İpotek dışında eğer tanıdığınız bir memur var ise kendisini kefil olarak bankaya gösterip yüksek miktarlarda kredi çekebilme şansına sahip olabilirsiniz.Bir önceki yazımız olan 2011 Renkli Gece Elbiseleri başlıklı makalemizde 2011 gece elbise modelleri, 2011 gece elbiseleri ve 2011 gece kıyafetleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sicilim Bozuk Hangi Banka Kredi Verir? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık