DOLAR: 5.81 TL
EURO: 6.53 TL

Andorid Telefondan veya Tabletten Televizyona Görüntü Aktarımı

Andorid Telefondan veya Tabletten Televizyona Görüntü Aktarımı

Akıllı telefon ve tabletler hayatımızın birer parçası olduğu gerçeği artık kaçınılmaz. Akıllı telefonların en çok kullanılan özelliklerinden birisi de görüntüyü televizyona aktarmaktadır. Önceleri DVD oynatıcılar, playstationlar v.b konsolları televizyonumuza scart kablolar aracılığı ile ya da 3.5 mm Stereo Jack ile aktarımını yapıyorduk. Günümüzde ise teknolojik gelişmeler bizi bu durumlardan kurtarmaktadır. Daha kaliteli kablolar ile hatta kablosuz bağlantılar ile televizyonlara görüntü aktarımı işlemini gerçekleştirebilmekteyiz. Konumuzun ana kısmına geldiğimizde android telefonumuzun ya da tabletimizin görüntüsünü Televizyona nasıl aktaracağımızı anlatalım.

1- Günümüz televizyonları da artık akıllı telefon ve tabletler gibi özellikleri barındırmaktadır. Ama özellikle DLNA (Digital Living Network Alliance) özelliklerine sahip cihazlar günümüzde yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu özellikteki televizyonlar ile bağlantı kurabilmekte ve istediğiniz resim, video, müzik vb. medya araçlarının aktarımını gerçekleştirebilmektedirler.

Başka bir işlemimiz ise MIRACAST isimli bir modül aracılığı ile yapılmaktadır. Bu aygıtı MIRACAST HDMI girişine taktıktan sonra Google Play üzerinden yayımlanmış yazılımlardan birisini kullanarak Wifi ağı aracılığı ile bağlantınızı sağlayabilirsiniz. Bu bağlantı 1080p ye kadar kaliteye sahip görüntülerin aktarımını gerçekleştirebilmektedir.

Samsung marka bir televizyon ve telefona ya da tablete sahipseniz Samsung televizyon ile Samsung telefon görüntü video resim resim aktarım işleminizi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

2- Telefon ya da tablet ve televizyon arasında görüntü aktarımı yapmak için kullanılan bir diğer yöntemimiz ise aslında hepimizin çok kullandığı kablo ile görüntü aktarım yöntemidir. HDMI kablo bu işlemi gerçekleştirmek için işinizi kolayca görecektir. Bu HDMI kablonun bir ucunu televizyona diğer ucunu ise telefona bağlamanız yeterlidir. Burada dikkat etmeniz gereken husus cep telefonuna HDMI kabloyu bağlamanız için sahip olmanız gereken kablonun bir ucu Micro HDMI ya da Micro Usb olmalıdır. Bu sizin telefonunuzun özelliğine göre değişmektedir.

Bu aktarım yöntemi ile sizlerde artık kolaylıkla akıllı telefonlarınızdan ya da tabletlerinizden tüm işlemlerinizi kolaylıkla büyük ekranda yani televizyon üzerinden gerçekleştirebileceksiniz. İnternet bağlantınız varsa tabletinizden ya da telefonunuzdan açacağınız bir filmi ya da videoyu kolaylıkla izleyebilir ya da oyununuzu televizyonunuz üzerinden kolaylıkla oynayabilirsiniz.Bir önceki yazımız olan WordPress Attach Resim ve Sayfaları Otomatik Konuya Yönlendirin başlıklı makalemizde wordpress attachment, wordpress attachment php oluşturma ve wordpress image php yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Andorid Telefondan veya Tabletten Televizyona Görüntü Aktarımı Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık