DOLAR: 5.81 TL
EURO: 6.53 TL

Asus Zenfone 5 İncelemesi

4 yıl önce

İncelemesi

Bu yazımızda sizler için Asus markasına ait bir model olan Zenfone 5’i inceleyeceğiz. Bu cihaz orta segment bir akıllı telefon olup bu kulvarda kendisinden beklenenleri karşılamaktadır. Şimdi incelememize başlayalım.

Asus Zenfone 5 Performans Özellikleri

Asus Zenfone 5, Intel ve Asus ortaklığıyla piyasaya sürülen bir cihazdır. Bu yüzden Zenfone 5 içerisinde çift çekirdekli Intel 2GHz Z2580 işlemci bulundurmaktadır. Bu işlemcinin orta segment bir akıllı telefon için kendisinden bekleneni fazlasıyla karşılamaktadır. Hız testlerinin sonuçları oldukça iyidir. Uygulamalar arası geçişlerde sıkıntı yaşanmamaktadır. Asphalt 8 gibi bir oyun bile rahatlıkla oynanabilmektedir.

Asus Zenfone 5’in depolama alanlarına baktığımızda ise 4 GB, 8 GB ve 16 GB’lık 3 farklı şekilde piyasaya sürüldüğünü görüyoruz. Her ne kadar 3 farklı depolama seçeneği sunulmuş olsa da bu değerlerin orta segment bie telefon için biraz düşük olduğunu söyleyelim. Hafıza kartı yuvası ile de 64 GB’a kadar destek sağlanmaktadır.

Yine performans özellikleri arasında 2110 mAh gücünde pili de sayabiliriz. Orta segment bir cihaz için iyi denilebilecek bir değerdir.

Asus Zenfone 5 Ekran ve Kamera Özellikleri

Asus Zenfone 5’in ekran özelliklerine baktığımızda 720p çözünürlükte (1280 x 720 piksel) bir ekran olduğunu görüyoruz ki bu değerler orta segment bir akıllı telefon için neredeyse standart haline gelmiştir. Asus Zenfone 5’in ekran genişliği ise 5 inçtir. Bu sayede oldukça iyi bir ekran görüntüsü elde edilmektedir.

Ayrıca Asus Zenfone 5 içerisinde Splendid uygulaması ile birlikte gelmektedir ve bu uygulama ile ekran renklerinin parlaklığıyla, doygunluğuyla, tonuyla ve canlılığıyla oynamak mümkündür.

Kamera özelliklerine baktığımızda ise görüyoruz ki Asus Zenfone 5 8 MP kamera ile birlikte geliyor ve ışık altında oldukça iyi çekimler yapıyor. Video çekiminde ise en yüksek 1080p (1920 x 1080 piksel) ve saniyede 30 kare çekim yapılabiliyor.

Ayrıca Asus tarafından geliştirilen Pixelmaster sayesinde çözünürlükte iyi sonuçlar elde ediliyor ve yine bu teknoloji sayesinde “zamanı geri sarma” modu olarak bilinen bir işlevi kullanabiliyorsunuz. Bu işlev sayesinde deklanşöre basmadan hemen önceki 2 saniye, toplamda 31 kare olacak şekilde çekilliyor.

Tasarım özelliklerine baktığımızda ise 5 farklı kapak rengi tasarıumıyla birlikte gelen Asus Zenfone 5, 148.2 x 72.8 x 5.5 mm ölçülerine ve 144 gr. ağırlığa sahip.

Diğer orta segment cihazları piyasada zorlaması beklenen Asus Zenfone 5’in fiyatı önümüzdeki günlerde açıklanacak.Bir önceki yazımız olan WordPress Attach Resim ve Sayfaları Otomatik Konuya Yönlendirin başlıklı makalemizde wordpress attachment, wordpress attachment php oluşturma ve wordpress image php yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık