DOLAR: 5.81 TL
EURO: 6.53 TL

Mersin Üniversitesi Kapalı Yüzme Havuzu Fiyatları

7 yıl önce

Fiyatları

Çiftlikköy Kampüsü’nde bulunan ve bünyesinde yarı olimpik yüzme havuzunu barındıran Spor Kompleksinin ikinci bloğu da hizmete girdi. Öncelikli olarak üniversitemiz öğrencileri, öğretim üyeleri ve çalışanları olmak üzere tüm Mersinlilerin kapalı yüzme havuzu ihtiyacını karşılayacak olan kompleks, sadece yüzme bilenleri değil yüzme öğrenmek isteyenleri de bekliyor.

Toplam 3 bin 600 metrekare alana kurulu olan ve Haziran ayının son haftasında faaliyete geçen komplekste, yarı olimpik nitelikteki yüzme havuzunun yanı sıra bir de çırpınma havuzu yer alıyor. Eni 13,5 metre, boyu 25 metre, derinliği 2,5 metre olan yarı olimpik havuz, toplam 6 kulvardan oluşuyor ve su sıcaklığı 26°C olarak tutuluyor. Yüzme bilmeyenlere yönelik olarak tasarlanan çırpınma havuzu ise 6 metre genişliğinde, 13,5 metre boyunda ve 1,5 metre derinliğinde bulunuyor.

En yeni teknolojiyle donatılmış olan havuzlar, periyodik olarak günde 4 kez otomatik temizleniyor. Havuz çevreleri yerden ısıtmalı olup, havuzlara bonesiz girilemiyor. Soyunma odaları ve sürekli sıcak suyun bulunduğu duşlar ise her kullanıcının hizmetine sunuluyor. Hafta sonları kapalı olan havuzlar, hafta içi her gün sabah 08.00 – akşam 20.00 saatleri arasında hizmet veriyor; havuzun yılın her ayı açık olacağı bildiriliyor.

Spor amaçlı kullanılacak havuzda, yüzme bilmeyenlere de yüzme eğitimi veriliyor. 7 yaşın üzerindeki herkesin dahil olabileceği yüzme kursları, bir aylık olarak düzenleniyor. Kurs kapsamında, haftada 3 gün birer saatlik eğitim veriliyor; yüzme kursunu tamamlayanlara kursu tamamladıklarına dair belge veriliyor. Yüzme kursları, havuz sorumlusu Abdullah Ütteci ve havuz sorumlusu yardımcısı Meryem Buket Candan tarafından veriliyor.

Sosyal olanakların da unutulmadığı komplekste, bir kafeterya ile kablosuz internet erişimi olan geniş bir lobi bulunuyor. Kompleks ayrıca 250 kişilik tribün ile çeşitli müsabakalara ev sahipliği yapmayı olanaklı kılıyor.

Havuz giriş ücreti:

Seans Ücreti:

Öğrenci 5 TL, Personel 10 TL, Konuk (Yaz) 20 TL, Konuk (Kış) 30 TL

Aylık Üyelik:

Öğrenci 80 TL, Personel 120 TL, Konuk (Yaz) 300 TL, Konuk (Kış) 400 TL

 Bir önceki yazımız olan Arthemia Tema Resim Ekleme Çözümü başlıklı makalemizde Arthemia Tema özel alan ekleme, Arthemia Tema Resim ekleme ve Arthemia Tema Resim sorunu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. canan göksu dedi ki:

  Kardeşimi göndermeyi düşünüyoruz. Ama numaranızı bulamadım ?

 2. MEHMET BALKIŞ dedi ki:

  Merhaba, Kızımı yüzme kursuna göndermek istiyorum fakat telefonla kesinlikle size ulaşamıyorum.
  Kızım 9 yaşında kursa katılmak istiyor ne yapmamız gerekir. Beni bilgilendirirseniz çok memnun olurum.

  11.06.2018
  MEHMET BALKIŞ

Yorum Yaz


Yukarı Çık