DOLAR: 5.81 TL
EURO: 6.53 TL

Windows 7 Nasıl Türkçe’ye Çevrilir?

Nasıl Türkçe’ye Çevrilir?

Kimi zaman, özellikle de bilgisayardaki işletim sisteminde bazı sorunlar meydana geldiğinde mevcut işletim sistemine format atılarak yeni bir işletim sistemi kurulabilir. Ancak bu yeni kurulan iletim sistemi kimi zaman İngilizce dilinde olabilir. Bu yazımızda İngilizce dilinde olan Windows 7, nasıl Türkçe’ye çevrilebilir buna bakacağız.

Öncelikle “Start”a (Başlat) tıklayın ve ardından “Control Panel”e (Denetim Masası) girin.

1

Ardından “Clock, Language and Region” başlığı altındaki “Change Display Language” yazan yere tıklayın.

2

Açılan ileti kutusunda “Install / Unınstall Languages” yazan butona tıklayın.

3

Ardından “Install Display Languages” yazan butona tıklayın.

4

Bu aşamada biz, Windows Update kullanarak dil paketi yükleyeceğimiz için tıklayacağımız seçenek “Launch Windows Update” olacaktır.

5

Eğer güncellemeleri engellemediyseniz “Optional Update” altında Türkçe dilini bulabilirsiniz. Eğer güncellemeler engellenmişse, “Restore Hidden Updates” altında Türkçe dilini bulabilirsiniz.

6

Açılan listede “Turkish Language Pack” yazan yeri tıklayarak “Restore” butonuna basın.

7

Bu işlemden sonra “Optional Update” içerisine Türkçe dil paketini de ekleyecektir. Şimdi “Optional Update” seçeneğine tıklayın.

8

Burada “Turkish Language Pack” yazan yeri tıklayın ve OK’e basın.

9

Son olarak “Install Updates” yazan yere tıklayın.

10

Bu kurulum tamamlandıktan sonra Türkçe dil paketi bilgisayarınıza eklenmiş ancak pasif durumda olacaktır. Windows 7’yi Türkçe’ye çevirmek için tekrar sırasıyla “Start”, “Control Panel” ve “Change Display Language” yazan yere tıklayın. “Choose a Display Language” seçeneğine tıklayarak Türkçe’yi seçin ve “Apply” yazan butona tıklayın. Sizden “Log off” olmanızı isteyen bir ileti kutusu açılacaktır. Bu ileti kutusunu onaylayın. Sonrasında log in olduğunuzda Windows Türkçe’ye çevrilmiş olacaktır.

11Bir önceki yazımız olan Yakıt Tasarrufu Sağlayabilmek İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Windows 7 Nasıl Türkçe’ye Çevrilir? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık