DOLAR: 5.81 TL
EURO: 6.53 TL

2015 Oturma Odası Modelleri

4 yıl önce

2015 Oturma Odası Modelleri

Oturma odası; adı üzerinde olduğu gibi evde en çok oturduğunuz, vakit geçirdiğiniz mekânlardır. Dolayısıyla çok fazla haşır haşır neşir olduğunuz için çabucak sıkılır yâda yıpratır ve en çok değişiklikleri, yenilemeleri oturma odalarınızda yaparsınız. Oturma odanızı baştan aşağı değiştirmek istiyor ama bir türlü ne yapacağınıza karar veremiyorsanız öncelikle ne istediğinizi bilmelisiniz. Mesela önceliğiniz sağlam ve kaliteli olması mı yoksa görsel açıdan zengin ve şirin olması mı? Eğer her ikisini birden arzuluyorsanız sizin ekonominize de uygun seçenekler elbetteki vardır. Asıl sorun ne istediğine karar verebilmektir. 

Ne istediğinizi bildikten sonra gerisi mobilya ve dekorasyon zevkinize kalacaktır. Oturma odaları genellikle evin en çok ışık alan bölümüdür fakat bir istisna söz konusuysa ve ortam loş  ise aydınlatma sisteminizi de dekore etmek gereklidir. Ne kadar ferah ve aydınlık olursa vakit geçirmekten o kadar çok zevk alırsınız.

Ortamda ne kadar çok eşya olursa o kadar hareketiniz kısıtlanır. Oysaki oturma odasında amaç rahat vakit geçirebilmektir. Bu sebepten kullanacağınız mobilyanın güzelliği kadar fonksiyonel olması da önem taşır. Daha az yer kaplayan ama daha çok işe yarayan ve depolama alanı fazla olan mobilyalar  tercih etmelisiniz. L koltuk seçenekleri 2015 yılında yine en çok tercih edilenler arasında. Kullanıldıkları mekâna ve eşyalara göre oldukça değişik tarzlar yaratan L köşe takımları ufak mekânlar için cankurtaran niteliğinde.

Oturma odanız büyük ise koltuk ve dekorasyon seçeneklerinizde çoğaldığı gibi farklılaşacak da. Örneğin daha çok koltuk sayısına sahip takımlar tercih edebilecek, mekânı çeşitli aksesuarlarla renklendirebilecek ve gümüşlük, konsol gibi mobilyalarla dekore edebileceksiniz. Televizyon zevkiniz önemliyse TV ünitelerinin boyutlarını istediğiniz büyüklükte beğeneceksiniz.

Çok kullanışlı duvara sabitlenebilen, aynı zamanda da depolama alanına sahip olan çeşitli stillerde TV üniteleri her mekâna şıklık katan mobilyalar haline geldi. Öyle ki bir zamanların modası olan abartılı gümüşlüklere bile ihtiyaç duyulmuyor artık.

2015 , , , güzel ,Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık