DOLAR: 5.81 TL
EURO: 6.53 TL

Aracınızda Daha Az Yakmanın Püf Noktaları

2 yıl önce

Aracınızda Daha Az Yakmanın Püf Noktaları

Akaryakıt fiyatlarının her geçen gün artması sürücülerin en çok şikâyet ettiği konuların başında gelmektedir. Özellikle ülkemizde giderek artan araç sayısına paralel olarak sürücülerin korkulu rüyası haline gelen yakıt konusunda sizlere önemli ipuçları vererek bu konuda aracınızın daha az yakmasını sağlayabilirsiniz.

İlk olarak daha az yakıtla daha çok KM gitmek için yapmanız gereken en önemli ayrıntının aracınızın bakımlarını aksatmadan yaptırmak olacaktır. Özellikle bu konuda araçların bakımlarının geçmesi doğal olarak yakıt konusunda daha yüksek performans harcamasına neden olacağından dolayı araçlarınızın bakımlarını zamanında yaptırarak bu konuda sizlerde daha az yakıtla daha uzun KM’ler gitme fırsatını yakından bulmuş olacaksınız.

Bakımlar dışında aracınızın fazla yakmasına neden olan bir diğer unsurda araçlarınızda buluna gereksiz ağırlıklar olmaktadır. Özellikle bu konuda bağaları anlamsız yere olan sürücülerin araçlarında bulunan bu gereksiz ağırlıklardan kurtulmaları son derece önemli bir detay olarak karşımıza çıkmaktadır.

Araçların çok yakmasına neden olan diğer unsurlar ise araçlarda kullanılan klimaların sürekli açık olması. Bu konuda klimanızı makul seviyede kullanarak sizlerde yakıt tasarrufu sağlama şansını yakalamış olacaksınız. Klima dışında bir diğer unsurda araçlarda camların açık seyahat edilmesidir. Bu durumda araçların daha çok yakmamasına neden olduğundan dolayı seyahat ederken araçlarınızın camının kapalı olmasına dikkat etmelisiniz.

Diğer bir unsur ise araçlarınızda ani hızlanmalar veya ani yavaşlamalar yapmak olacaktır. Özellikle ani hızlanmalarda araçların çok fazla enerji harcaması ile birlikte araçların yakıt tüketimleri giderek artmaktadır. Bunun dijital göstergesi olan araç sürücüleri orada yakıt tüketimi yerinde de gözlemleyebilirler. Bu yüzden ani hızlanmalar yerine gerektiğinde vites değiştirmeniz aracınızın yakıt tüketimini etkileyen unsurların başında gelmektedir.

Son olarak güvenli sürüş içerisinde araç kullanmak sizlerin aracınız ile daha az yakıt harcamanıza imkân verecektir. Bu konuda yapmanız gereken aracınızla güvenli sürüş tekniklerini uygulayarak seyahat etmek olacaktır. İşte yukarda saydığımız unsurları sizlerde izleyerek aracınızda sağlama fırsatını bulmuş olacaksınız.Bir önceki yazımız olan Netlence.com Bebek Oto Koltukları başlıklı makalemizde araba bebek koltugu, Bebek Oto Koltuk fiyatları ve Bebek Oto Koltukları hakkında bilgiler verilmektedir.

Aracınızda Daha Az Yakmanın Püf Noktaları Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık