DOLAR: 5.54 TL
EURO: 6.28 TL

Aphalt 8 Airbourne Oyunu İncelemesi

5 yıl önce

Oyunu İncelemesi

Bu yazımızda iOs ve Android platformu için hazırlanmış en iyi oyunlardan birisi olan Asphalt 8: Airbourne oyununu inceleyeceğiz. Bilindiği üzere Asphalt serisi akıllı telefon ve tablet cihazlar için üretilmiş en iyi ve en çok tutan oyun serilerinden biridir. Zaman zaman Need For Speed serisinden bile daha popüler olan Asphalt serisi oyunları hemen hemen her akıllı cihazın vazgeçilmez uygulamalarından olmuştur.

Asphalt serisi oyunlardan Asphalt 8: Airbourne oyunu ilk olarak 0,99 Dolardan satıştaydı ancak artık ücretsiz bir şekilde oyun severlere sunulmaya başlandı. Oyunun öne çıkan özelliklerinden bahsedecek olursak; Asphalt 8: Airbourne oyunu tamamen Türkçe. Aynı zamanda diğer birçok akıllı cihaz uygulamasında olduğu gibi Asphalt 8: Airbourne içerisinde de oyunla alakalı gelişmelerinizi Facebook üzerinden paylaşabiliyor ve oyunu oynayan kişinin diğer arkadaşlarının da paylaştıkları görülebiliyor.

Asphalt 8: Airbourne oyunu açıldıktan sonra görüntüye gelen ilk ana ekran biraz karışık ancak oynandıkça hemen el alışkanlığı kazanılabilir. Ayrıca yine bu ana ekranın oldukça kalabalık olduğunu da hemen belirtelim. O kadar çok farklı yarış seçeneği var ki ekrana sığmıyor ancak yarış seçeneklerinin olduğu kısmı hafifçe aşağı doğru çekildiğinde diğer seçenekler de hemen ekrana geliyor.

Oyun içerisine ilk giriş yapıldığında kullanılmak üzere Dogde Dart GT model araba ve 1500 de oyun içi puan veriliyor. Bu puanı yarışlara katıldıkça arttırmak mümkün oluyor ve bu sayede yeni arabalar alınabiliyor. Yarışları mümkün olduğunca ön sıralarda bitirmek çok kredi kazandırdığı gibi, yarış içerisinde değişik hareketler yapmak ta fazladan puan kazandırıyor. Bu hareketlere örnek olarak, arabanın önüne çıkan engellere çarpma, doğru anlarda nitro kullanma, havada belirli bir süre kalma, diğer araçları yarış dışı bırakma gibi hareketler yapıldığında fazladan puan kazanılıyor.

Eğer puanları yarış yapmadan arttırmak istiyorsanız belirli bir ücret karşılığında puan satın alabiliyorsunuz. Ayrıca yine parayla sadece puan değil, çeşitli arabalar da satın alabiliyorsunuz. Bu satın alma seçeneklerinin ücretleri de 3,59 TL’den başlıyor ve 179,99 TL’ye kadar çıkıyor.

Oyun içerisinde çeşitli seviyeler de mevcut. Bu seviyeler birbirinden farklı yarışlar içeriyor ve bir alt seviyeden bir üst seviyeye geçmek için yıldız toplamak gerekiyor. Eğer yeterli sayıda yıldız sahibi değilseniz yine parayla bir üst seviyeyi açabiliyorsunuz. Ancak bu bir üst seviye açma işlemi sadece bir sonraki seviye için geçerli oluyor.

Şimdi de gelelim bir akıllı cihaz için üretilen 3 boyutlu uygulamaların en önemli özelliğine. Asphalt 8: Airbourne oyunu kendisinden önceki 7 oyundan çok daha fazla gelişmiş grafiklere sahip. Çok yoğun bir grafik detaylandırma yapıldığını da hemen belirtelim.

Asphalt 8: Airbourne yarış simülasyonu Google Play Store’daki yerini çoktan almış durumda. Google Play Store’da artık ücretsiz olarak indirilebilen oyun, 5 üzerinden 4,4 kullanıcı puanına sahip. Asphalt 8: Airbourne Şubat 2014 itibarı ile 747.079 kişinin oy verdiği puanlamada 552.083 kişiden 5 üzerinden 5 tam puan almış durumda.Bir önceki yazımız olan meta taglarınızı nasıl ayarlayacagınızı google söylesin başlıklı makalemizde Google, meta tag ve meta tag ayarı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. arabayarislari.com dedi ki:

    Android için araba yarışı oyunları içerisinde klasik hale gelmiş bir oyun seriisi asphalt 8, kesinlikle tavsiye ederim.
    Çok teşekkürler admin.

Yorum Yaz


Yukarı Çık