DOLAR: 5.81 TL
EURO: 6.53 TL

Malwarebytes Nedir, Nasıl Kullanılır?

4 yıl önce

Nedir, Nasıl Kullanılır?

Malwarebytes programı, bilgisayarınıza bulaşmış olan istenmeyen yazılımları ( trojan,spam)  silme programlarından birisidir. Kendisini sürekli güncelleyen bu program sayesinde istenmeyen ve sizin dikkatiniz dışında bilgisayarınıza yüklenen program ve uygulamaları silebilirsiniz. Bu yazımızda Malwarebytes programının nasıl kullanılacağına bakacağız.

Bilgisayarınıza bulaşmış olan istenmeyen yazılımlar, internet tarayıcınızın anasayfasını değiştirebilir, size istenmeyen reklamlar açabilir ve size çeşitli arkadaşlık sitelerine yönlendirebilir. Bunlar ayrıca bilgisayarınızı yavaşlatabilir de. Bunlardan kurtulmak için öncelikle http://www.tamindir.com/malwarebytes-anti-malware/ linkine tıklayarak Malwarebytes programını indirin.

İndirme işlemi bittikten sonra Malwarebytes programını kurun. Kurmak için öncelikle indirdiğiniz dosyayı açın. Sonrasında ileri diyerek devam edin. Kurulumun son kısmında ise karşınıza çıkan pencerede “Malwarebytes anti-malware PRO ücretsiz deneme sürümünü devreye sok” seçeneğinin tikini kaldırın.

Daha sonra masaüstünüzde bulunan Malwarebytes programının ikonunu tıklayın ve programı çalıştırın. “Şimdi Tara” butonuna tıklayın. Malwarebytes programı istenmeyen yazılımların olup olmadığını taramaya başlayacaktır. Bu tarama işlemi biraz uzun sürebilir ancak bekleyin. Kaç tane zararlı yazılım bulunduysa sizin karşınıza liste halinde görüntüler. “Tümünü Karantinaya Al” butonuna tıklayarak bu zararlı yazılımları devre dışı bırakabilirsiniz.

Eğer Malwarebytes programı güncelleme yapmak isterse mutlaka güncelleştirmeye onay verin. Ayrıca haftada bir kere Malwarebytes programı ile bilgisayarınızı tarayın.Malwarebytes Nedir, Nasıl Kullanılır? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Yorum Yaz


Yukarı Çık