DOLAR: 5.81 TL
EURO: 6.53 TL

Google Chrome Eklenti Kaldırma

2 yıl önce

Google

Bildiğiniz gibi adlı tarayıcı üzerine istediğiniz yazılımı, istediğiniz eklentiyi kurabiliyorsunuz. Aynı zamanda bu eklentiler istediğiniz yönetebiliyorsunuz. Yani ister devre dışı bırakırsınız. İsterseniz geri açabilirsiniz. Ayrıca ‘a isteğimiz dışında yüklenmiş ya da farkında olmadan yüklemiş olduğumuz eklentilerde bulunabilir. Bu tür istenmeyen Eklentilerini silmek için bazı yollar izlememiz gerekmektedir. Bunu yapmak için size aşağıda bazı bilgiler vereceğiz. ’da eklenti nasıl kaldırılır? Adlı başlığımızı sizlere paylaşıyoruz.

Hemen tarifini verelim;

  • Chrome’u açın.
  • Diğer seçeneklere gidin ve tekrar diğer diyin.
  • Orayıda açtıktan sonra uzantılar’a tıklayın.
  • Karşınıza bir ekran çıkacak. Bu ekranda tüm eklentiler gözükür.
  • İstediğiniz eklentinin karşısında devre dışı bırak veya kaldır yazar. Bu yazıya tıklayarak hemen sonsuza dek kaldırabilirsiniz. Fakat kaldırmak yerine devre dışı da bırakabiliyorsunuz.

İşte bu kadar kolay yöntemle istediğiniz Google chrome eklentisini hemen kaldırabiliyorsunuz. Aynı zamanda kötü amaçlı olan eklentileri de Google’a veya Google Chrome’a bildirerek sorununuzun çözülmesini isteyebilirsiniz. Veya eklentinin mağazadan kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Bazı eklentiler kötü amaçlı olarak nitelendirilebilir ve sizlerin kişisel bilgilerinizi hemen çalabilir. Bu kişisel bilgiler: ‘’Kredi kartları, şifreleri, mail şifreleriniz, gelen mailleriniz, oyun hesaplarınız’’ olabilir. Yani biraz duyarlı olup hemen uygulamayı Google’a bildirerek kaldırılmasını sağlayabilirsiniz. Bugün sizin başınıza geldiyse yarın yine aynı şekilde uygulamayı yükleyen diğer kişilerin başına da gelecektir ve kişisel bilgiler su gibi çekilip ortamlarda paylaşılacaktır. O eklenti yerine ona benzer bir eklenti bulabilirsiniz. Tabii, eklentiyi yüklemeden önce mutlaka yorumlara ve yıldızlara bakın.Google Chrome Eklenti Kaldırma Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık