DOLAR: 5.81 TL
EURO: 6.53 TL

Blogger-Blogspot Seo Ayarları 2012

6 yıl önce

Blogger- 2012

Google’ın kullanıcıları için sunduğu ücretsiz blog servisidir. Blogger’da bulunan hazır temalar ile seo ayarları yapmak mümkündür. Bir kaç ince ayarla sizlerde blogspot adreslerinizi seoya uygun hale getirebilirsiniz.  Blogspot seo ayarları nasıl yapılır hemen onun anlatımına geçelim.

Blogger – Blogspot Seo Ayarı yapma ;

 

Kumanda Paneli ➜ Blog İsmi ➜ Şablon ➜ HTML’yi Düzenle yolunu izleyin. Ardından Widget Şablonlarını Genişlet deyin ve aşağıdaki kodu CTRL+F yaparak bulun.

<head>
Yukarıdaki kodu bulduktan sonra hemen altına aşağıdaki kodları ekleyin.
<b:if cond=’data:blog.url == data:blog.homepageUrl’> <meta content=’Blogunuzu kısaca açıklayın.’ name=’description’/> <meta content=’Anahtar kelimelerinizi buraya yazın. Virgül + Boşluk yaparak ekleyin.’ name=’keywords’/> <meta content=’Adınız’ name=’Name’/> <meta content=’root’ name=’author’/> <meta content=’Yapımcının adı’ name=’Creator’/> <meta content=’Paylaşımcının adı’ name=’Publısher’/> <meta content=’Bazı Hakları Saklıdır’ name=’Copyrıght’/> <meta content=’Global’ name=’Dıstrıbutor’/> <meta content=’General’ name=’Ratıng’/> <meta content=’All’ name=’Robots’/> <meta content=’1 days’ name=’Revısıt-After’/> </b:if> <b:if cond=’data:blog.pageType == &quot;index&quot;’> <title><data:blog.pageTitle/></title> <b:else/> <title><data:blog.pageName/> « <data:blog.title/></title> </b:if>
Keywords kısmına 20’den fazla anahtar kelime girmeyin. Fazlası zarardır.
<data:blog.pageName/> « <data:blog.title/>
Yukarıdaki kodların arasında gördüğünüz gibi « işareti var. Bu işaret Yazı Başlığı « Blog Başlığı demektir. Yani yazınızın adı Blogger SEO Ayarları Nasıl Yapılır ise yazı başlığı blog başlığı olarak bu yazı Blogger SEO Ayarları Nasıl Yapılır « Web Günlüğü olarak gözükecektir. Bu ayarı isterseniz tam tersi yapabilirsiniz. Tamamen size kalmış bir şey fakat arama motorları tarafından Yazı Başlığı « Blog Başlığı olarak olması daha hoş karşılanmaktadır. Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi bende Yazı Başlığı « Blog Başlığı olarak kullanıyorum.

 Bir önceki yazımız olan Google'dan Yazın İlk günü logosu başlıklı makalemizde Google, Google'dan Yazın İlk günü logosu ve Yazın ilk günü hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Enslog dedi ki:

    vaay seocu 😀

Yorum Yaz


Yukarı Çık