DOLAR: 6.28 TL
EURO: 7.40 TL

Cpanel’den yedek nasıl alınır ?

9 yıl önce

’den site yedeğini nasıl alınır ? Bugun den site yedeği almayı anlatacağım sizlere.Tavsiyem sitemizin yedeğini düzenli olarak almalıyız.Neden diye soracak olursanız ;  host değiştirmek zorunda kalabiliriz, sitemiz çökebilir , sitede yaptığınız bir hatayı geri alamıyabilirsiniz v.s. Eğer ki sitemizin yedeği elimizde olmazsa verdiğiniz emekler boşa gidebilir bir ufak hatada.Host şirketim çok iyidir günlük olarak yedekleri alıyorlar demeyin.Siz yine işinizi sağlama bağlayın aldığınız yedeği de mümkünse kendi bilgisyarınıza indirin.Bu yazımda Cpanel’den nasıl yedek alınacağını anlatacağım.

  • İlk önce cpanelimize giriyoruz.Nasıl gireceğiz derken host şirketimiz size nasıl gireceğiniz konusunda mail atmıştır.Ama Genel olarak site adresi.com/cpanel yoluyla girilir.
  • Giriş yaptıktan sonra Backups-download generate  Full backup geliyoruz daha sonra mail adresimizi giriyoruz ve generate backup butonuna basıyoruz.
  • Hemen indirme linki gelmez.Sitenizin büyüklüğüne göre  beklememiz lazım.Daha sonra mail adresimize backup ile ilgili bir mail gelecek.Bu mail geldikten sonra yedekleme işlemimiz tamamlanmıştır demek oluyor..
  • Sonra tekrar cpanel’den aynı yere giriyoruz ve üst tarafta download linkini görü indiriyoruz veya alternatif olarak ftp ‘den de indirebilirsiniz genellikle public_html dizinin klasör olarak olduu yerde olur yedeğimiz..

Eğer yapamıyan olursa yorum yazarak veya iletişim bölümünden yardım isteyebilir.Bir önceki yazımız olan Google Pagerank Nedir ? Nasıl İşler ? Ne işe Yarar ? başlıklı makalemizde Google, Google Pagerank ve pagerank nasıl çalışır hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. polat dedi ki:

    merhabalar…ben çok yeniyim bu konularda…bir çok anlatılan konulardan yabancıyım malesef…çok acemi birisi için daha açıklayıcı bir tanımlama yapabilirmisinz acaba…

  2. Tarık Menteşe dedi ki:

    merhaba. indiriyorum ama 48 gün içinde açılacaktır yazıyor. Ayrıca 200 mb. çok değil mi bu???

Yorum Yaz


Yukarı Çık