DOLAR: 5.48 TL
EURO: 6.22 TL

Nod32 Sitenin Açılmasını Engelliyor Sorunu ÇÖZÜMÜ

7 yıl önce

Sitenin Açılmasını Engelliyor Sorunu ÇÖZÜMÜ

Nod32 bir çok bilgisayar kullanıcısının yanında internet kafelerde de yaygın olarak kullanılan bir virüs güvenlik programı. Bu programın kurulu olduğu bilgisayarların sayısını düşündüğümüzde sitenizin bu program tarafından engellenmesi de hitlerinizde % 20 – % 25 arası bir düşüşe sebep olabilir. İnternet siteniz eğer Nod32 ‘nin kara listesine düştüyse ve Nod32 sitenize girmenizi engelliyorsa bunun bir çok sebebi olabilir. Bu sebepler sitenizin ftp içeriğinde bulunan virüslü bir yazılım, sitenizin kaynak kodları içerisinde bulunan bir kod veya sitenizde kullandığınız tema css dosyası ya da bir .js uzantılı uygulamada bulunan zararlı kodlar sitenizden virüs yayılmasına sebep olabilir. Bu gibi durumlarda öncelikle internet sitenizin taratıp sorunun kaynağını bulmalısınız. Daha sonra ise Nod32 ‘nin destek bölümüne bir mail atmanız gerekmektedir. Tüm işlemleri tamamladınız ve Nod32 Sitenizi engelliyorsa şu tasalağa uygun bir maili ingilizce olarak verdiğim adrese göndermeniz yeterli olacaktır ; Bu işlemden yaklaşık 12 saat sonra size dönüş yapılacaktır.

“www.siteadi.com adlı sitemde gerekli incelemeleri yaptıktan sonra, Nod32 antivirüs yazılımının sitemi engelemek de yanılmadığını anladım ve sitemde gerekli incelemeleri yapıp virüs kaynağını tamamen temizledim. Siz yetkiliden kanuni haklarım çerçevesinde sitemin potansiyel tehlike içeiriği olan web siteleri listesinden kaldırılmasını talep ediyorum.

Teşekkür Ederim…”

MAİL ADRESİ :  samples@eset.skBir önceki yazımız olan Google'dan Yazın İlk günü logosu başlıklı makalemizde Google, Google'dan Yazın İlk günü logosu ve Yazın ilk günü hakkında bilgiler verilmektedir.

Nod32 Sitenin Açılmasını Engelliyor Sorunu ÇÖZÜMÜ Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. misafir dedi ki:

    bende youtube engelleniyo(smart)

Yorum Yaz


Yukarı Çık