DOLAR: 5.48 TL
EURO: 6.22 TL

WordPress Seo SearchTerms Tagging Kurulum ve Ayarları

WordPress Seo SearchTerms Tagging Kurulum ve Ayarları

Sitenize Google aramalarından gelen kişilerin, google arama çubuğuna ne yazdığını sitenizde link olarak gösteren eklenti. Ne işe yarar bu eklenti ? Seo Search Terms Tagging eklentisi kurulu bir sitedeki, bir konuya google’dan gelen kullanıcının arama izini konuya bırakması, Google’ın bu aramayı etiket olarak algılamasına yol açıyor. Bu şekilde hem sitenizdeki konu güncel kalırken hem de sitenize gelen bu aramalar çoğaldıkta konunuz bu aramalarda sıralama alıyor.

Bu eklentiyi aradığınıza göre eklentiyi yüklemeyi mutlaka biliyorsunuz. önemli olan zaten seo search terms tagging eklentisi yüklemek değil ayarlarını doğru bir şekilde yapmaktır.

Eklenti ayarları için admin paneline giriyoruz ve eklentimizi aktifleştiriyoruz. Daha sonra eklenti ayarları için ayarlar sekmesinden Seo Search Terms 2 linkine tıklıyorsunzu. Daha sonra bu kısımda Text and code for  list header : Arama isimi ne olsun diyor buraya istediğiniz bir isimi yazıyorsunuz. Üst kısımda bulunan Max number of search terms: 15 yazıyoruz. Convert search terms into links:     Yes, link to post content seçiyoruz. Display search counts for each search term:     Yes
Add list automatically right after post content:     Yes
Save popular search terms as post tags:   No

Ayarları bu şekilde yaparak en iyi sonuçları alabilirsiniz.

Aklınıza takılan soruyu alt tarafta bulunan yorum bölümünden bize iletebilirsiniz.

Seo SearchTerms Eklentisini indirmek için : http://wordpress.org/extend/plugins/searchterms-tagging-2/

 Bir önceki yazımız olan Ücretsiz web site şablonları başlıklı makalemizde site şablon, template ve ücretsiz hakkında bilgiler verilmektedir.

WordPress Seo SearchTerms Tagging Kurulum ve Ayarları Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. durali dedi ki:

  deneyecem teşekkürederim

 2. turgut dedi ki:

  Merhabalar.

  bu kod ile konuya gelen aramaları konuya ekleyebiliyoruz.

  Ancak; en çok arananlar, son arananlar gibi özellikleri bileşen kullanmadan sitede istediğimiz yerde kullanabileceğimiz kodlar nelerdir hocam bilginiz var mı ?

  Sizin şuan footerde son arananlar görünüyor, bunu bileşensiz sadece kodla nasıl yapabilirim ?

Yorum Yaz


Yukarı Çık